Aankondiging Open Edam 2013

Open Edam.

===========================

Beste sportvrienden en vriendinnen,

Op zondag 24 maart is de 1ste wedstrijd voor De Baarsvisser van het Jaar,

de Open Edam

Plaats van samenkomst: Cafe De Burghwall, Achterhaven 89 Edam

Zaal open: 07.30 uur                              

Vertrek naar viswater: 08.15 uur

Duur van de wedstrijd: 5x 20 minuten

Wedstrijdwater: Viswateren in Edam

Toegestaan aas: Worm en/of witte maden

Inschrijfgeld:   5,00 per persoon

                       5,00 per korps van 3 man

Sluiting inschrijving: Donderdag 21 maart 21.00 uur!! (na deze dag geen inschrijving meer mogelijk, houdt hier rekening mee!!!)

Inschrijving: Henk Roos, Tel: 0299-460122 of 06-51061931

Uw deelname stellen we zeer op prijs. Er zijn leuke prijzen en een verloting zal niet ontbreken.

Met vriendelijke groet,

Rob Kaars en Henk Roos

Reglement Open Baarswedstrijd VZOD TBV de jeugd

logo vzod

 

 

H E N G E L S P O R T V E R E N I G I N G “V.Z.O.D.”

Opgericht 14 juli 1920 Kon. Goedgekeurd 26 februari 1954

Lid van Sportvisserij Noord West Nederland en aangesloten bij Sportvisserij Nederland.

 

REGLEMENT OPEN BAARSWEDSTRIJD T.B.V. DE JEUGD.

– Bij twijfel over het wel of niet doorgaan van de wedstrijd kunt u bellen naar het secretariaat of de wedstrijdleiding.
– De minimum leeftijd voor deelname is 15 jaar.
– De wedstrijd zal worden gevist in 5 stekken van elk 20 minuten. Indien hiervan wordt afgeweken zal dit bij de inschrijving van de wedstrijd worden bekend gemaakt.
– De stekken worden bepaald door loting en zijn niet overdraagbaar. Deelnemers dienen binnen de hun toegewezen stek te vissen. Het vissen in een andermans stek kan leiden tot diskwalificatie.
– Indien de wedstrijd dient te worden gestopt door overmacht zoals slecht weer, dan telt de wedstrijd mee als er minimaal 3 stekken zijn gevist. De beslissing over het al dan niet doorgaan wordt genomen door de wedstrijdleiding.
– Deelnemers dienen in het bezit te zijn van geldige visdocumenten.
– Er mag uitsluitend worden gevist met worm en één (1) hengel voorzien van een enkelvoudige haak. Andere aassoorten zijn alleen toegestaan indien aangegeven op de wedstrijd aankondiging.
– Deelnemers dienen zelf zorg te dragen voor aas en in het bezit te zijn van een emmer/leefbun evenals een hakensteker.
– Deelnemers worden verzocht om het steknummer aan hun emmer/leefbun te hangen. Na afloop deze graag inleveren want op één van deze nummers wordt een prijs uitgeloot.
– Er wordt gevist op aantallen baars, dus één (1) baars telt voor één (1) punt, andere vissoorten tellen niet mee. Uitsluitend met de hengel gevangen vis telt mee in de beoordeling. Dode baars wordt niet meegeteld.
– Andere vissoorten dienen netjes te worden teruggezet en mogen niet (ver) worden weggegooid.
– Na het beginsignaal mag er worden gevist. Een baars gehaakt in het eindsignaal mag nog worden geland en telt nog mee.
– Winnaar van de wedstrijd is de deelnemer die de meeste punten heeft behaald. Bij gelijke stand is de winnaar degene die op een van de geviste stekken meer punten heeft behaald. Is de stand dan nog gelijk dan zal worden gekeken naar de volgende stek enz.
– Het wedstrijd parcours dient na het beëindigen van de wedstrijd schoon te worden achter gelaten.
– Deelnemers dienen de aanwijzingen van de wedstrijdleiding onmiddellijk op te volgen. Het negeren van aanwijzingen kan leiden tot diskwalificatie.
– In alle gevallen waarin dit reglement niet voorziet, beslist de wedstrijdleiding

Het bestuur.

Website vernieuwd!

Beste website bezoeker m/v,

Zoals u ziet is de website vernieuwd. Nog niet alle oude informatie is overgezet, maar dit gaat gestaag door. Wij hopen dat u de nieuwe website als positief ervaart.
Voor uw suggesties op en/of aanmerkingen kunt contact met ons opnemen via de contact/info pagina.

Baarvisser van het jaar

Eindstand 2012

Eindstand 2012

 Naam1e2e3e4e5e6e7e8e9e10e11e12e13e14e15e16eTotSub Aantal
1Henk Roos274182769213122713
2Andre van Kleef2413313142821196783514
3Jan Agenant311242381132144101175313
4Peter Posthumus16211163118331245711
5Bert de Hond152412381566726145912
6Marcel Kok8271018114197141301596014
7Thom Groot11543381517536446236113
8Jan de Jonge299206531241728511146913
9Paul Beerepoot610251584728121111518247414
10Pieter Oostwouder1289331315441631113227813
11Gerrit de Wind193119182891183175218113
12Richard Pronk1315202163319918910
13Nico Pronk231320102913951331112791710014
14Jannes Diekema312145311093520381983810013
15Dirk Swart8151611823213019151425511113
16Rob Kaars262131291562817263071620713514
17Herman Vos36181724218438251555613812
18Cor Hogeterp4238233321518382312352622414514
19Frank Melten527441161916213121402415312
20Anton Klaver381817212721212172015510
21Klaas Posthumus17364542320312363116183215813
22Koos Zaal11313236310253128342446917213
23Dirk van den Bosch26151723354926161928362419412
24Cees Sanders3213291841341919291220510
25Hennie de Boer2638254523294623393516233523513
26Geert van Houdt2530285127262331253837403424913
27Cor Smit462843312919252421373825211
28Ruud Laan33828199240858
29Sjaak van der Bliek192513181116233201578
30Jan Stam375171528442901668
31Chris Zonneveld124316127131701207
32Marcel Acquoij4631165030294602487
33Klaas Musman31161811173301266
34Ceriel Emmaneel231519193601125
35Jack Kruijer51341141701175
36Ernst van Amersfoort124428301501295
37Sjaak Eckhardt483324301201475
38Jaap van 't Voort214221214501505
39Henk van der Kamp294931353501795
40Willem Mink585034443102175
41Rien Faasse41336110914
42Remco Heida401021220934
43Erik Maes36714360934
44Kees Hoogeboom221821370984
45Jan Veldboer3738112701134
46Richard Emmaneel448352901164
47Peter Beerepoot4320245401414
48Connie Laan42130283
49Jan Tinus Jeensma25730353
50Loek de Groot25940383
51Jack Valk217280563
52Henk Jongejeugd1110370583
53Marcel Emmaneel293790753
54Nico de Groot3421250803
55Cor Feld3221310843
56Henk van der Vaart4923150873
57Richard van Huizen3415430923
58Jack Pater3937140903
59Cor Hink2918490963
60Hans Sevenhuijzen51292601063
61Dirk Metselaar42383901193
62Nico v d Stoop2140162
63Jeroen Buys7170242
64Cor Roet2180292
65Henk Dekker4320362
66Joop Kuiper18230412
67Jan Meijer23190422
68John Rampen24220462
69Kees Hartland13340472
70Joep Entes29210502
71Han Duin5480532
72Harry Entes28260542
73Jan Eelsing37210582
74Reinier Gootjes37230602
75Kees Mandjes34270612
76Odin Beerepoot28340622
77Gerard Neuteboom23410642
78Cor Duinmeijer38360742
79Chris Ooteman44350792
80Danny Smit30500802
81Wibbe van Huizen34480822
82Gerrit Kistemaker56320882
83Dien Krul545201062
84Fred Heijne4041
85Leo Borst6061
86Teun Slagter7071
87Jaap de Jongh100101
88Rob Jak130131
89Ebel de Wind130131
90Rene Koper160161
91Gerrit Wansinck170171
92W.Smit200201
93Karl Nuijens210211
94Willem Spijkerman210211
95Erik Kuiper210211
96Rein Schellingerhout240241
97Joop de Kruijf240241
98Lars Buth240241
99Henk Snijders250251
100Arie Buis250251
101Piet Beers250251
102Ton Moolevliet260261
103Dick de Rooy270271
104Cor Conijn280281
105Han Masteling280281
106Annet Munniksma300301
107Elle Mol300301
108Stefan Heijne310311
109Cees Aaij310311
110Klaas Schutte320321
111Martin Schipper320321
112Ted Eelsing320321
113Gerrit Braas320321
114H.Tuijnman330331
115Jan Al340341
116Paul Sierkstra340341
117Geert Aalders350351
118J Waaksma350351
119Paul Buisman350351
120Rosa Beerepoot360361
121Dick Dam370371
122Rein Gerritsen370371
123Sebastiaan van 't Voort370371
124Arie den Nijs380381
125Aard Zijlstra380381
126M B Swart390391
127Jan Ursem390391
128Ed Wansinck390391
129Bert-Jan Ruitenberg390391
130Sjaak Schoorl400401
131Henk Engelbracht400401
132Diana Zekveld410411
133Jan Koelman410411
134Jaap Bruinenberg410411
135Ben Kolenberg410411
136Ton Roelofszen420421
137Sjaak Groot420421
138Fred van Dort430431
139Gerrit Tuin430431
140Carla Buis430431
141Nico Engel440441
142Erik Roosloot440441
143Nico Schuffelen460461
144Gerard Hogeterp470471
145Gerard Zoon470471
146Willem Goldman480481
147Ab Broertjes490491
148Henk Emmerink490491
149Gerard van Klaveren500501
150Hans Pranger500501
151Jan Visser500501
152Siem Schoon510511
153Nico Pranger530531
154Jos Eelsing550551
155Puck van de Berg570571
156Peter Kruijer590591

Arie Buth Memorial

Arie Buth Memorial.

De dagen voor de wedstrijd is er heel wat afgezocht, om goed ‘baarswater’ te vinden. Uiteindelijk is toch besloten, om te vissen in de Grote Sloot. Net als vorige week was het erg stekkerig. Er werden in totaal 938 baarzen gevangen door 38 deelnemers. Dit geeft een gemiddelde van 24 stuks, wat eigenlijk de Grote Sloot onwaardig is. Voor het overige verliep alles op rolletjes.
ABM 2012 002

ABM 2012 001
De familie Buth deed de prijsuitreiking. Lars Buth, de kleinzoon van Arie, viste zelfs mee, hij ving, samen met vader Mark, 20 baarzen en werd 24ste. Een knappe prestatie van deze 5 jarige. Bij beide kleinzonen zit vissen overigens, hoe kan het ook anders, in het bloed! Tot slot ontbrak ook de tombola niet, zodat vissers die onfortuinlijk waren, toch met een prijs huiswaarts konden keren.

De Uitslag.

ABM 2012 004

ABM 2012 005
Eindelijk heeft hij weer eens een overwinning; Richard Pronk wist deze belangrijke wedstrijd op zijn naam te schrijven. Hij ving 47 baarzen in totaal.
Ook Pieter Oostwouder liet zich gelden; met 42 stuks eiste hij de tweede plaats op. Nummer 3 is Jan Tinus Jeensma geworden met 41 baarzen. Na vorige week wederom een mooie uitslag. Met 38 vissen werd Peter Posthumus vierde. Een heel mooi resultaat voor hem. Dirk Swart is over zijn zomerdip heen en deed met de vijfde plaats eindelijk weer eens van zich spreken. Hij ving er 36 en werd gevolgd door Herman Vos op plaats zes, met 34 baarzen. Rob Kaars ving er ook 34, maar werd zevende, omdat hij een lagere stek had, dan Herman. Andre van Kleef ving er 31 en moest genoegen nemen met plaats acht. De negende plek was voor Marcel Emmaneel. Door een hogere stek wist hij Marcel Kok te verslaan, die hierdoor genoegen moest nemen met een klassering als tiende.

 
Het Klassement.

ABM 2012 008
De uitreiking van de prijzen voor De Baarsvisser van het Jaar werd gedaan door Gerard Roosloot, voorzitter van onze federatie. Uiteraard was de organisatie hier zeer verguld mee.

 14a Arie Buth Memorial 2011 001
(Op de foto: Henk Roos in 2011)
De winnaar was helaas niet aanwezig! Henk Roos gaf namelijk de voorkeur aan deelname aan het NK snoekbaarzen. Hij is geëindigd op 27 punten en heeft het prestigieuze bord wederom gewonnen.

ABM 2012 010
Na een lange strijd moest Andre van Kleef genoegen nemen met de tweede plaats. Hij eindigde op 35 punten.

ABM 2012 011
Een goede derde plaats is er voor Jan Agenant, met 53 punten. Als een van de weinigen viste hij een redelijk constant jaar met zeven top 10 noteringen.

ABM 2012 012
De grootste sprong binnen het klassement was voor Peter Posthumus! Hij klom van de zevende naar de vierde plek! Hij viste slechts elf wedstrijden mee en eindigde knap op 57 punten.

ABM 2012 013
Bert de Hond is toch wel de verrassing dit jaar. Een vijfde plaats is zijn deel met 59 punten.

ABM 2012 014
Marcel Kok heeft er 60 en is tevens de visser met de meeste overwinningen dit jaar.

ABM 2012 017
Thom Groot kende op het einde van de competitie te veel ongemak. Een onwillige knie gooide zijn top 5 aspiraties overboord. Een zevende plaats was zijn deel met 61 punten.

ABM 2012 018
Jan de Jonge is achtste geworden met 69 punten. Een jaar zonder overwinning en dat zijn we niet gewend van hem.

ABM 2012 019
Een hele mooie negende plaats voor Paul Beerepoot. Iets waar hij trots op mag zijn. Hij behaalde 74 punten, een goed resultaat.

ABM 2012 020
Gerrit de Wind werd het slachtoffer van de dadendrang van Pieter Oostwouder, die door zijn tweede plaats vandaag Gerrit voorbij ging in de eindklassering! Een mooie tiende plaats dus voor Pieter, met 78 punten.

De onderlinge strijd tussen de Pronken, werd in het voordeel van Richard beslist. Door zijn overwinning ging hij vader Nico voorbij. Verder nog een opmerkelijk feit, “doordat hij weer met worm mag vissen”, heeft Klaas Posthumus zich geplaatst voor het NK Baarsvissen. Een mooie 21ste plaats is zijn deel.

De laatste plaatsen, die recht geven op deelname aan het NK, gingen naar Cees Sanders en Hennie de Boer. Zij troefden Cor Smit en Geert van Houdt, ook wel bekend staand onder hun artiestennaam ‘De Muppets’, de loef af. Cor en Geert zullen zich moeten plaatsen voor het NK via de selectie wedstrijd.

 ABM 2012 021

Overzicht Baarsvisser van het Jaar 2012.

Een stekkerig jaar qua vangsten: 18531 baarzen, maar een gemiddelde van 32 stuks is toch redelijk. De slechtste wedstrijd was Alkmaar, met een gemiddelde van 7 baarzen. De beste wedstrijd was wederom de Zilveren Brug, met een gemiddelde van ruim 53 stuks per deelnemer.

Er komt een nieuwe wedstrijd bij! Bert de Hond en Herman Vos gaan deze organiseren op 30 juni in Midwoud. De commissie Baarsvisser van het Jaar is ook nog met een andere vereniging in gesprek. Zodra we rond zijn, wordt het rooster voor 2013 verspreid.

De gemiddelde deelname aan de wedstrijden ging van 46.5 naar 43.3 per wedstrijd. Waren er vorig jaar nog 166 verschillende deelnemers, dit jaar helaas tien minder, dus 156. In 2012 visten 27 mensen een klassement; vorig jaar waren dat er nog 30.

De website wordt uitstekend bezocht, dit jaar meer dan 17300 bezoeken, tegen 13500 in 2011. Oktober kende 2283 bezoekers. Rob Jak, onze webmaster, bedanken wij voor zijn inzet.

wk46-Picture 005
(Toevoeging Rob Jak: Langs deze weg wil ik met name Ruud bedanken voor het keurig aanbieden van alle uitslagen, Pieter bedankt voor de vele foto’s en de vele andere vrijwilligers die zich hebben ingezet voor deze competitie. Het rooster voor volgend jaar is in de afrondende fase. Hou de site is de gaten…)

Noord- Hollands kampioenschap

Noord- Hollandskampioenschap 2012.

Onder uitstekende omstandigheden is er om het Kampioenschap van Noord-Holland gevist. Eindelijk een keer geen harde wind aan de Grote Sloot. Echter, ook vandaag was het net als het hele jaar overigens al, erg stekkerig. Je moest een beetje mazzel hebben, of er baars op je stek zat. Desondanks werden er 2343 baarzen gevangen door 55 deelnemers, hetgeen een gemiddelde geeft van bijna 43 baarzen per deelnemer.
Richard en Nico Pronk kunnen weer tevreden terugkijken op een prima organisatie van deze wedstrijd, een goede prijzentafel en een mooie verloting!

De Uitslag.


Met 77 baarzen is Jan Agenant (links) eerste geworden. Hij bekroont hiermee een goed seizoen! Henk Roos moest door een matige 5de stek genoegen nemen met plaats twee. Hij ving er 75. Cor Hogeterp ging vandaag niet gebukt onder de spanning van het organiseren van een wedstrijd en werd heel knap derde. Ook hij ving 75 baarzen, maar zijn hoogste stek was minder dan die van Henk. Nummer vier is Loek de Groot geworden met 73 baarzen. Eindelijk zagen we hem weer een keer aan de waterkant. Ook ditmaal was Gerrit de Wind goed in zijn eigen water en met 71 baarzen werd hij vijfde. Bert de Hond nam plaats zes voor zijn rekening met 68 stuks. Jan Tinus Jeensma wist door een hogere stek Andre van Kleef te verslaan, beiden vingen er 67 en werden zevende en achtste. De onderlinge strijd tussen de Pronken werd gewonnen door Nico. Beiden vingen er 64, maar door een lagere stek moest Richard zijn vader voor laten gaan.


Een glansrijke overwinning voor korps De Eendracht 1, bestaande uit Richard Pronk, Nico Pronk, Gerrit de Wind en Peter Posthumus (Op de foto vader Klaas)

Het Klassement.

Henk Roos is BAARSVISSER van het JAAR 2012 geworden! Hij heeft nu 27 punten.
Andre van Kleef heeft er 35, maar kan Henk niet meer achterhalen. Jan Agenant staat derde met 53 punten, na zijn mooie overwinning van vandaag. Bert de Hond staat vierde met 60 punten, op 1 punt gevolgd door Thom Groot die vandaag geen potten kon breken en 47ste werd. Marcel Kok is gezakt naar de zesde plek, met nog steeds 65 punten. Zevende is Peter Posthumus met 69 punten. Voor hem is een topvijf klassering nog steeds mogelijk! Jan de Jonge staat achtste met 72 punten, op twee punten gevolgd door Paul Beerepoot die dus negende staat. De top 10 wordt afgesloten door Gerrit de Wind. Hij heeft nu 81 punten. Er zijn echter nog kapers op de kust. Kan hij deze plek vasthouden!
Om de 25ste plek gaat de strijd tussen vier man! Cees Sanders staat 24ste met 234 punten, Hennie de Boer op plek 25 met 238 punten. Kunnen zij Geert van Houdt en Cor Smit van zich afhouden, en hun tickets voor het NK veiligstellen?

Zondag de Arie Buth Memorial. Het belooft een spannende wedstrijd te worden, want er kunnen zich nog heel wat verschuivingen in het klassement voordoen. Wie beschikt er over de sterkste zenuwen?

Uitslag NK baars

Het NEDERLANDS KAMPIOENSCHAP BAARS werd gevist op zaterdag 6 oktober in Anna Paulowna.

Het regende pijpenstelen! Geen leuk begin dus van het Nederlands Kampioenschap Baarsvissen. De wedstrijdvissers kwamen samen in café De Jonge Prins in ’t Zand. Voor de mannen van De Sander een hernieuwde kennismaking met oude bekenden, namelijk Piet en Anita Schouten uit Akersloot.

01 NK Piet en Anita Schouten
Piet en Anita Schouten op archieffoto: ondernemers van het jaar 2010 (bron: rondjeschagen.nl )

De vissers kregen gratis koffie van de wedstrijdcommissie van federatie Midwest Nederland regio Noord.

NK kromme tocht
Vanaf stek 4 stopte de regen en ging ook de wind liggen.

Het viswater De Kromme Tocht werd beschikbaar gesteld door de visrechthebbende vereniging HSV Den Helder e.o. Dit is normaliter een uitstekend bevisbaar water. Echter, door de hevige regenval van de afgelopen tijd, alsmede de uitwatering naar zee, stroomde het sterk in de sloot! Je moest het dus hebben van een stek met een plantje, waar de baars zich kon verschuilen.
NK kromme tocht 2
Desondanks is er een behoorlijk aantal baarzen gevangen, namelijk 2558. Met 58 deelnemers geeft dit een gemiddelde van 44 baarzen per visser.

NK bekers
10 Maal een blijvende herinnering…

NK prijzentafel1
…en nog eens 25 prachtige prijzen.

De prijzentafel was goed verzorgd, evenals de hele wedstrijdorganisatie. Een dikke pluim dus voor de organisatie en uitvoering van deze bijzondere wedstrijd!

De 1e stek.
Vol goede moed begonnen alle vissers aan de wedstrijd. Voor sommigen werd de 1ste stek een deceptie. Zo eindigden Nico Pronk en Ruud Laan met nul baarzen na hun eerste twintig minuten vissen! Een desastreus begin! Er werd natuurlijk wel vis gevangen. Na de eerste stek ging Jan-Tinus Jeensma aan kop met 15 baarzen, gevolgd met 14 baarzen door Cor Hogeterp en Cees Sanders. Harry Entes en Cees Mandjes vingen er 13, Rob Eelzing pakte er 12.

De 2e stek.
Hele grote verschillen op deze stek! Zo wist Engel Dekker er 31 te vangen, maar ook Eric Maes deed het goed met 25 baarzen. Ruud Laan herstelde zich door 21 baarzen te verschalken. De koppositie was nu in handen van Engel Dekker: hij tilde zijn totaal naar 35, Eric Maes tweede met slechts één baarsje minder. Nummer drie was Odin Beerepoot met 27 baarzen. Twee Pettenaren met 23 stuks: Jan-Tinus Jeensma en Peter Posthumus. Er waren dus al duidelijke verschillen gemaakt na twee stekken!

De 3e stek.
Henk Roos sloeg hier toe en pakte 40 baarzen! Andre van Kleef ving er 26. Hierna Jan de Jonge en Peter Posthumus met 24 stuks. 21 Baarzen werden er gevangen door Ruud Laan, Jan Agenant en Richard Pronk. Henk Roos staat nu éérste met 56 baarzen. Engel Dekker ving er 14, zodat zijn totaal op 49 kwam en hij tweede stond . Derde is Peter Posthumus met 47, gevolgd door Andre van Kleef met 43. Ruud Laan staat vijfde met 42 baarzen. Eric Maes zakt terug naar plaats zes; op de derde stek ving hij er slechts 3!

De 4e stek.
Na zijn slechte 3de stek maakte Eric Maes deze goed, door er op de 4de stek 27 te vangen, iets wat Peter Posthumus ook deed. Jan de Jonge pakte er 26, terwijl Rob Jak onze webmaster, die ook goed vissen kan, er 20 pakte. Rob Eelsing en Cees Sanders vingen er beiden 19. De koppositie met nog slechts één stek te gaan, is nu voor Peter Posthumus met 74 baarzen. Tweede staat Henk Roos, die er slechts 11 ving op de 4de stek. Zijn totaal is 67. Eric Maes heeft met 64 baarzen de derde plaats in handen. Jan de Jonge heeft er 61 en Engel Dekker staat met 55 baarzen op plaats vijf, terwijl Rob Jak nu zesde staat met 54 baarzen.

De 5e stek
Weer was het Eric Maes, die het goed deed, hij ving er 25. Henk Roos pakte 23 baarzen, gevolgd door Jan de Jonge en Jan Agenant met 21 stuks. Thom Groot en Cor Conijn vingen er ieder 20. De Nederlands Kampioen 2012 is bekend: Henk Roos met 90 baarzen! Proficiat!

NK Henk en Loco Burgemeester Loco burgemeester Bijlstra van gemeente Hollands Kroon feliciteert Henk Roos.

NK Henk 2
Na vele jaren heeft Henk Roos dan eindelijk weer het felbegeerde bord in handen.

Eric Maes, de reserve van Noord, pakte de tweede plaats met 89 vissen. Een zeer goede prestatie.
NK Eric Maes
Eric Maes pakt het zilver

Jan de Jonge werd derde met in totaal 82 baarzen. Een heel mooi resultaat voor deze fanatieke visser.
NK Jan de Jonge2
Brons voor de Jan de Jonge

Kind van de rekening werd Peter Posthumus! Vanwege een slechte vijfde stek met slechts zeven baarzen, moest hij ditmaal genoegen nemen met de vierde plaats.

NK Rob Jak 5e
Heel knap vijfde werd Rob Jak. Deze topvisser ( “in” Limmen) ving er 72.

De zesde plek is voor Ruud Laan. Na zijn nulstek kwam hij nog knap terug! Zevende is Jan Agenant geworden. Hij viste een goede wedstrijd, maar door twee mindere stekken zat er niet meer in deze keer. Hij verschalkte 64 baarzen. Engel Dekker is als achtste geeindigd! Deze jonge visser uit de Beemster kan met dit resultaat thuis komen. Hij ‘pakte’ 63 vissen. Negende is Ferdie Metselaar met 61 stuks. Hij viste een goede wedstrijd! Helaas ook voor hem één mindere stek. We sluiten de rij met nummer tien, te weten Rob Eelsing. Met 60 baarzen hield hij de eer van de familie hoog!

NK noord vs midden
Het onderlinge duel tussen Noord en Midden, is gewonnen door Midden, met een flink verschil. Midden kwam op een gemiddelde van 47.50 baarzen per deelnemer uit, terwijl Noord, in eigen water, niet verder kwam dan 42 stuks. Dit mag met recht een historisch feit genoemd worden!

NK Winnaars 3
Uitslag NK baarsvissen 2012

Plt.Stekafd.NaamClubSt1St2St3St4St5Totaalhoogst
123mHenk RoosDe Sander794011239040231197
239nErick Maest Voorntje925327258927252593
351mJan de JongheDe Sander10124262182262421101
454nPeter PosthumusDe Eendracht617242778127241776
51mRob JakLimmen91015201872201815109
67mRuud LaanDe Sander021218156521211580
722nJan Agenanthsv Alkmaar532114216421211453
841mEngel DekkerBeemster4311468633114864
942nFerdie MetselaarVislust Koedijk21313171661171613132
1038nRob EelsingDe Niedorpen126819156019151286
1121mThom GrootDe Sander9417820582017984
1249mCor HogerterpDe Sander14510181158181411105
1326nAndre van KleefDe Schele Pos5122667562612765
1452nRichard PronkDe Eendracht7421177562117774
1520nJan EelsingDe Niedorpen722010175620171072
1653mRob KaarsEdam 68118151475515141187
1733mTim MandjesHVZ3591817521817953
1858nGerrit de WindDe Eendracht7146916521614976
192nJ.T.JeensmaDe Eendracht1588813521513888
2018nKlaas PosthumusDe Eendracht5618913511813965
213mCees SandersBeemster141219124819141221
2240nOdin BeerepootMoby Dick8194107481910874
2316nDirk SwartDe Schele Pos39199848199983
2431mJeroen BuijsBeemster6491118481811964
2514nPaul BeerepootMoby Dick181210174817121081
2656nPieter OostwouderDe Schele Pos610516114816111065
2713nNico.v.d.Stoopt Voorntje761112124812121176
2848nKees HogeboomDe Schele Pos102714124514121072
296nH EntesDe Eendracht1348109441310984
3025mMarcel KokDe Sander8810612441210886
3144nHenk v.d.VaartDe Dobber111037114211111073
3224nPeter Burgert'Scharretje0017813381713800
334nCeryl EmmaneelVischlust2151317381713521
3445nCor ConijnHaal op17272037207721
3546nFrank MeltenDe Schele Pos1131616371616311
3627mKees MandjesHVZ13645937139654
3728nRemco HeidaDe Schele Pos7102711371110772
3855mHennie de BoerHVZ1151163361511631
3947mFrans RusmanKennemerland6211313351313621
4036nAnton KlaverDe Schele Pos23661734176632
419mWillem SpijkermanHVZ31658133168531
4235mJack ValkKennemerland5011710331110750
435mBert de HondKrommenie e/o16711833118761
4430nCor SmitDe Dobber02182830188220
4543mC.M.A. NuyensLimmen51116730117651
4657mJannes DiekemaKennemerland45541129115544
478nJack PaterDe Schele Pos55161128116551
4811nRein SchellinghoutVischlust17261127117621
4917mCor. v. EttenBeemster19321025109321
5037nJ.EntesDe Eendracht37141025107431
5115nNico PronkDe Eendracht03015523155300
5232nJac KruijerVislust Koedijk206782387620
5312nJ.StamDe Schele Pos144682386441
5434nN.DrostDe Schele Pos10121620162110
5519mKoos ZaalEdam 68045281985420
5629nD.VriesVislust Koedijk14211018104211
5710nR.v.HuizenDe Dobber137141674311
5850nRichard EmmaneelVischlust110171071110

Uitslag Open baars Edam

Uitslag Open baars Edam

Pl.NaamVisclubStekNr1ste Stek2de Stek3de Stek4de Stek5de StekTotaal
1Thom Grootde sander27261581936104
2Henk Roosde sander62226534895
3Jannes Diekemaalkmaar422089301582
4Ruud Laande sander26181914181382
5Frank Meltende schele posch3813131622771
6Paul BerepootMoby Dick482421106768
7Jeroen Buisbeemster3322131141767
8Marcel Kokde sander212761551366
9Dirk Swartde schele posch4318618111366
10Jaap de Jonghedam41349331564
11Koos Zaaledam292511391563
12Pieter Oostwouderde schele posch31611572362
13Chris Zonneveldmedemblik45101116151062
14Ernst van Amersfoortzwaagdijk3913614151462
15Bert de Hondalkmaar368141027160
16Peter Posthumusde eendracht448101322659
17Klaas Posthumusde eendracht401059201458
18Joop Kuiperedam3510101120657
19Sjaak van der Bliekde schele posch11913611756
20Gerrit de Windde eendracht41815105856
21Erik Kuiperedam23204162455
22Kees Hoogeboomde schele posch32981271854
23Nico Pronkde eendracht1024889453
24Andre van Kleefde schele posch5231267351
25Geert van Houtde muppets28202891150
26Hennie de Boerhvz50918106447
27Dirk van den Boschalkmaar31159251647
28Rob Kaarsedam3410101010747
29Jan de Jongede sander13141685346
30Cor Hinkde schele posch30108691346
31Klaas MusmanKlokkenweel37108619245
32Cees Sandersbeemster7201036544
33Gerrit BraasMoby Dick2514976844
34Nico de Grootde sander1819874442
35Paul Buismanbeemster2015549841
36Herman Voskoedijk1915867440
37Jan Stamde schele posch17128113438
38Anton Klaverde schele posch16121153637
39Jack Paterde schele posch4661274635
40Remco Heidade schele posch925612034
41Rien Faassede sander2417644233
42Cor Hogeterpde sander478784532
43Peter BerepootMoby Dick1214734028
44Erik RooslootDe Karper1561133326
45Chris Ootemande schele posch229481426
46Cor Smitde muppets119744024
47Marcel Aquoide sander497254624
48Sjaak Eckhardtde schele posch813901023
49Henk van der VaartMoby Dick1421036122

Kampioenschap Open Edam 2012

20-03-2012

Kampioenschap Open Edam 2012.

Een bekende wedstrijd, maar met een nieuwe organisatie. Rob Kaars en Henk Roos sloegen de handen ineen, om deze mooie wedstrijd in stand te houden. Hulde!
Het is de mannen gelukt een perfecte wedstrijd neer te zetten. Rob had een mooie openingsrede voorbereid, maar iedereen was na de loting al vertrokken (een beetje jammer).Deze speech houden we dus nog te goed! Verder ging het van een leien dakje. Er werd redelijk goed gevangen. Al was het op de ene stek beter dan de andere. In totaal werden er 2494 baarzen gehaakt, wat een gemiddelde geeft van ruim 50 per deelnemer.
De prijzentafel was keurig verzorgd en ook aan de tombola was gedacht. De organisatie kan terugkijken op een bijzonder goed geslaagde wedstrijd!

De Uitslag.

De winnaar van vandaag komt uit Akersloot.

Thom Groot wint de baarswedstrijd van Edam.

Thom Groot sloeg toe op de laatste stek met 36 baarzen. In totaal had hij er 104. Henk Roos werd, ondanks de beslommeringen rond de organisatie, knap 2de met 95 stuks. Keurig 3de werd Jannes Diekema met 82 baarzen. Dit door een betere stek, dan Ruud Laan, die hetzelfde aantal had. 5de is Frank Melten geworden, met 71 stuks. Hij moest de eer van de Schele Posch hoog houden vandaag. Jeroen Buis van de Beemster werd verrassend 7de en Dirk Swart ondanks een hernia 9de.

Korps 2 De Sander

Ook het korps werd een overwinning voor De Sander. Korps 2 met Thom Groot, Ruud Laan en Cor Hogeterp troefde het 1ste korps af, zij hadden er in totaal 218. Korps 1 met Henk Roos, Marcel Kok en Jan de Jonge bleven steken op 207. Verrassend derde: Alkmaar met Jannes Diekema, Bert de Hond en Dirk van de Bosch. Zij vingen er 189 samen en lieten gerenommeerde korpsen achter zich.
Verder probeerde Remco Heida op de laatste stek de walkant uit, ondanks waarschuwingen van collega-vissers. Het gevolg: een nat pak en geen vis!

De volgende wedstrijd is op 24 juni, als De Sander haar wedstrijd organiseert.