Jeugdbaarscompetitie 2022

Eindelijk kon er na Corona weer een volledige jeugdbaarscompetitie gevist worden. De wedstrijden vonden plaats in de maanden oktober en november.

Zaterdagmiddag 22 oktober werd de jaarlijkse snertwedstrijd georganiseerd door HSV Klokkeweel in Hoogkarspel. Er hadden zich ruim 20 kinderen ingeschreven voor deze 1e wedstrijd. Er werd onder uitstekende weersomstandigheden lopend een parcours van 5 stekken van 20 minuten afgelegd door de woonwijk nabij het café. Tycho Weijers wist met 22 baarzen de overwinning voor zich op te eisen. Op de 2e plaats eindigde Jay Buter met 17 baarzen en een gedeelde 3e plaats was er voor de neven Ruben en Bram Pronk. De prijsuitreiking vond plaats in café “de eerste Aanleg” en werd gevolgd door Mega-verloting die door de jeugd zeer enthousiast werd ontvangen!

De 2e wedstrijd van de competitie werd zondag 13 november georganiseerd in Edam. Meestal wordt er zeer goed gevangen in de grachtjes van dit mooie stadje, maar deze morgen liet de baars het volledig afweten. Ook nu weer ruim 20 inschrijven uit alle windrichtingen van onze Federatie. Jay Buter wist met slechts 12 baarsjes deze wedstrijd op zijn naam te schrijven. Hij werd door David Pronk die met 11 baarsjes op de 2e plaats eindigde en 3e werd Jayden Bruynzeel met 10 baarsjes.

De 3e en de laatste wedstrijd werd zondagmorgen 20 november gevist in de Grote Sloot nabij Oudesluis. Er kon nog van alles gebeuren in het klassement, maar dan moest er wel vis gevangen worden.

Het was een zeer koude nacht geweest en hier en daar begon zich al ijs op het water te vormen.

De eerste 3 stekken waren zeer taai en er werd nauwelijks een baarsje gevangen. Vanaf de 4e stek werden de vangsten beter en werd er een eindsprint ingezet door de talentvolle baarsvissers.

De wedstrijd werd uiteindelijk gewonnen door David Pronk met 35 baarzen. Op de 2e plaats gevolgd door Tycho Weijers met 25 baarzen en 3e werd Jay Buter met 16 baarzen.

Uitslag:

 Naam20-11-'22
1David Pronk35
2Tycho Weijers25
3Jay Buter16
4Bram Pronk7
5Mike Boerdijk5
6Ruben Pronk4
7Jayden Bruinzeel2
8Tycho Zuijdwijk2
9Stan Schuurke0

In de eindstand wist Tycho Weijers met 1 baarsje verschil David Pronk van zich af te houden en werd kampioen met een totaal van 53 stuks. Op de 2e plaats dus David Pronk met 52 stuks en 3e werd Jay Buter met 45 stuks. Na de verloting gingen alle deelnemers zoals bij alle drie de wedstrijden naar huis met een prijs en een medaille.

Eindstand:

 Naam22-09-'2213-11-'2220-11-'22totaal
1Tycho Weijers2262553
2David Pronk6113552
3Jay Buter17121645
4Ruben Pronk166426
5Bram Pronk162725
6Jayden Bruinzeel410216
7Tycho Zuijdwijk113216
8Mike Boerdijk6X511
9Hijk Hoff9XX9
10Berkay GokogluX8X8
11Timo SarsX7X7
12Kick EllemanX6X6
13Thygo de RooijX5X5
14Stan Schuurke0404
15Finn de Bruin4XX4
16Noah ZwarthoedX3X3
17Sven Kok3XX3
18Daan van der Molen3XX3
19Riley du MaineX2X2
20Tyler Bezuijen1XX1
21Luuk van der Kraats1XX1
22Niell UfkesX0X0
23Didier Visser0XX0
24Nathan Berhitu0XX0
25Niek PlasmeijerXXX0
26Nout SterkerXXX0

Uitslag Arie Buth Memorial baarswedstrijd

Zondag 20 november werd de afsluitende baarsvisser van het jaar gevist.
Dit was de 14e uit de reeks van het seizoen 2022. Een bescheiden aantal deelnemers van 33 personen verzamelden zich ’s ochtends in ’t Zand bij Café Restaurant “De Jonge Prins”.

Bij aankomst gelijk al een eerste verwennerij: de koffie werd de vissers aangeboden.

Naast senioren was er ook een jeugdige delegatie. De baarsvissers kennen ook een kleine competitie voor de jeugd, bestaande uit 3 wedstrijden.

In beide competities was nog van alles mogelijk. De winnaars stonden zeker nog niet vast.
Op de prijzentafels stonden de eremetalen al te blinken.

Daarnaast ook vele andere prijzen. De organisatie had zich weer behoorlijk uitgesloofd om dit allemaal bij elkaar te sprokkelen. Natuurlijk verdient Nipro Hengelsport en Welkoop uit ’t Rijpje hier een speciale vermelding. Een haast overdreven hoeveelheid prijzen vulden de tafels. Ook 2 zelfgebakken appeltaarten van een anonieme moeder mogen hier worden opgenoemd.

Maar eerst moest er gevist worden: 5 stekken van 20 minuten aan de Grote Sloot.

Deze ochtend leverde mooie plaatjes op. Wel gaf de thermometer -4 graden aan, dat was toch even wennen. Maar met een zwak windje in de rug was dit goed te doen.

De eerste 3 stekken waren taai. Er moest van alles uit de kast worden gehaald om elke stek weer van de nul af te komen. Hoog, laag, dichtbij, ver: men probeerde het wel, maar er was deze ochtend geen heilige methode. Hier en daar was wel een uitschieter, maar vanaf stek 4 leek er flink verbetering in te komen. Dat werd ook wel tijd, want er worden immers maar 5 stekken gevist.

De 5e stek gaf dan ook echt de doorslag. Hier was een deel van het parcours zonder riet, maar met beschoeiing. Dat is altijd extra spannend: heeft de baars een voorkeur om zich op te houden bij het ene of het andere?

Na 100 minuten gaan de telploegen nog 1 maal het parcours langs om alle baarsjes te noteren.

Dan terug om lekker op te warmen in De Jonge Prins. Terwijl alle vissers worden getrakteerd op een broodje bal, wordt er door de organisatie driftig gerekend. Allereerst moet de uitslag van de Arie Buth Memorial worden opgemaakt. Het is uiteindelijk Henk Roos die met een eindsprint het toch lukte om de Bronzen Baars te bemachtigen.

Het was 11 jaar geleden dat hij deze wedstrijd ook op zijn naam schreef. Toen werden er echter nog geen bronzen baarzen uitgedeeld. Dit werd pas in 2013 ingevoerd.
Sinds die tijd mochten de volgende personen deze wedstrijd winnen:
2011: Henk Roos
2012: Richard Pronk
Vanaf 2013 de bronzen baars
2013: André van Kleef
2014: Jan de Jonge
2015, 2016, 2017, 2018, 2019: Richard Pronk
2020: Afgelast wegens corona
2021: Jeroen Buijs (met 255 stuks)
Een mooie lijst en een opvallend aantal overwinningen door Richard. De enige manier om niet te winnen lijkt door gewoon niet mee te vissen. Dat deed hij dan ook dit jaar. Hij assisteerde de jeugdigen en zij wisten dan ook menig senior te verslaan.

De uitslagen van de jeugd leest u in een ander bericht. Volg hiervoor deze link.

Uitslag ABM:

Pl.NaamVisclubStek12345Totaal
1Henk RoosEdam29341254376
2Pieter OostwouderDe Schele Posch31031103751
3Peter PosthumusEendracht2643253044
4Ernst van AmersfoortDe Sander2563232640
5Dirk SwartDe Schele Posch15104012439
6Rob KaarsEdam28100101627
7Jan AgenantAlkmaar2170611226
8Rein SchellingerhoutVischlust1107001825
9Arjan SandersDe Ringdijk1652101725
10Jannes DiekemaDe Sander2742115325
11Jan de JongeDe Sander1911150825
12Ceryl EmmaneelVischlust311002123
13Carla BuijsDe Ringdijk831001822
14Dick FeijenVischlust1233101522
15Cees SandersDe Ringdijk1714410322
16Nico OotemanDe Schele Posch2050130321
17Paul BeerepootDe Ringdijk1011101518
18Andre van KleefDe Schele Posch302706318
19Sjaak van der BliekDe Schele Posch901001617
20Herman VosKoedijk414001116
21Annemarieke SlingerKennemerland1432001116
22Gerrit de WindVischlust221403816
23Chris OotemanDe Schele Posch233024716
24Mark WeijersEendracht3431011015
25Frank MeltenDe Schele Posch1810001314
26Rob JakLimmen711201014
27Reinier GootjesDe Schele Posch32230139
28Sjaak EckhardtDe Schele Posch5231028
29Chris ZonneveldVNK Medemblik6200057
30Jaap van 't VoortVischlust33211026
31Marcel KokDe Sander2100045
32Gerda AltenaKennemerland13200024
33Cor HogeterpDe Sander1000000

Dan over de eindstand:
Er is het hele seizoen een mooie strijd tussen met name André van Kleef en Henk Roos gestreden. Deze laatste wedstrijd was echt nodig om verschil te maken. Henk scoort een 1, André moet een 9 wegvissen. Hij scoort een een 17 en delft het onderspit.

Henk Roos: “Baarsvisser van het jaar 2022!”

De overige top 10 is dit jaar behoorlijk spannend. Pieter Oostwouder vist zijn 10e wedstrijd van het seizoen en zal zeker binnen de top 10 belanden.

Vandaag vist Pieter zelfs een 2e plek en stoomt daarmee van 20 naar plek 7. Hij kickt Reinier Gootjes hiermee uit de top 10.


2e plaats: André van Kleef

3e plaats: Jan Agenant

4e plaats: Marcel Kok (Dat linker mannetje op de foto’s)


5e plaats: Arjan Sanders


6e plaats: Jan de Jonge


7e plaats: Pieter Oostwouder


8e plaats: Dirk Swart


9e plaats: Paul Beerepoot


10e plaats: Cees Sanders

De eindstand vindt u bij “Uitslagen 2022”

FOTO’S! + Uitslag NK korpsen 2022


Het winnende korps “De Sander 2”: Jan de Jonge, Marcel Kok, Henk Roos


Tweede plaats voor korps “HSV De Ringdijk”: Jeroen Buijs, Arjan Sanders, Paul Beerepoot. (Op de foto neemt Carla Buijs voor haar zoon Jeroen de honneurs waar)


Derde plaats voor korps “De Schele Posch 1”: Pieter Oostwouder, Anton Klaver, André van Kleef

Uitslag-NK-Korpsen-2022

 

Uitslag Edam 2022

Pl.NaamStek12345Totaal
1Pieter Oostwouder36274111263
2Peter Posthumus37692813460
3Jan Agenant38814273860
4Andre van Kleef101522411860
5Arjan Sanders9703431256
6Henk Roos30352812654
7Piet Franzen39732911151
8Paul Beerepoot21241781748
9Marcel Kok1631488841
10Erik Kuiper20411521335
11Gerrit de Wind2577153234
12Cees Sanders3312225333
13Dirk Swart11131116233
14Cor Roet3215108933
15Jannes Diekema2104104432
16Nico Pronk4011183831
17Reinier Gootjes3414165329
18Klaas Franzen481110929
19Sjaak Eckhardt193885428
20Cor van Etten3115116427
21Joop Kuiper353396526
22Frans Hogeterp294475626
23Cor Hogeterp1582102123
24Frank Melten244991023
25Jan de Reus144496023
26Chris Zonneveld172937122
27Rob Kaars273393422
28Mark Meijer183543520
29Ernst van Amersfoort2613120218
30Nico Ooteman1243101018
31Jan Stam233265218
32Xavier Jager15261317
33Jan Meijer34080416
34Herman Vos283270416
35Carla Buijs73433316
36Mark Weijers82054213
37Jan de Jonge52232312
38Chris Ooteman221332211
39Martin de Bruijn130036110
40Joop de Kruijf6205119

Uitslag 2e jeugdwedstrijd (Edam) + tussenstand

Pl.NaamVisclubStek1e stek2e stek3e stek4e stek5e stekTot. pnt.
1Jay ButerWaarland173621012
2David PronkSint-Maarten103331111
3Jayden BruinzeelAnna Paulowna150232310
4Berkay GokogluNoordwijk1024118
5Timo SarsWilnis16024107
6Ruben PronkSint-Maarten6005106
7Tycho WeijersBurgerbrug9303006
8Kick EllemanNieuw Vennep5012306
9Thygo de RooijWilnis12111115
10Stan SchuurkeAnna Paulowna14012104
11Tycho ZuijdwijkOudkarspel3100203
12Noah ZwarthoedEdam2100113
13Bram PronkTuitjenhorn7002002
14Riley du MainePurmerend11110002
15Niell UfkesAmsterdam18000000

Na 2 wedstrijden is er een tussenstand opgemaakt:

 NaamVereniging22-09-'2213-11-'2220-11-'22totaal
1Jay Butervisclub "de Schele Posch"171229
2Tycho Weijersvisclub "de Eendracht"22628
3Ruben Pronkvisclub "de Eendracht"16622
4Bram Pronkvisclub "de Eendracht"16218
5David Pronkvisclub "de Eendracht"61117
6Jayden BruinzeelAnna Paulowna41014
7Tycho Zuijdwijkvisclub "de Schele Posch"11314
8Hijk HoffHeiloo9X9
9Berkay GokogluNoordwijkX88
10Timo SarsWilnisX77
11Kick EllemanNieuw VennepX66
12Mike BoerdijkWervershoof6X6
13Thygo de RooijWilnisX55
14Stan SchuurkeAnna Paulowna044
15Finn de BruinVoorhout4X4
16Noah ZwarthoedEdamX33
17Sven KokHoogkarspel3X3
18Daan van der MolenZuid-Scharwoude3X3
19Riley du MainePurmerendX22
20Tyler BezuijenDe Goorn1X1
21Luuk van der KraatsJulianadorp1X1
22Niell UfkesAmsterdamX00
23Didier Visser0X0
24Nathan BerhituWormer0X0

De laatste jeugdwedstrijd is op zondag 20 november.

Uitslag 1e jeugdwedstrijd

HSV Klokkeweel Hoogkarspel

Op 22 Oktober werd de Baars-Snertwedstrijd van HSV Klokkeweel georganiseerd. Dat was weer voor het eerst sinds Corona, dus voor de organisatie was het weer even wennen. Op een regenbui na was het mooi herfstweer.
De vangsten hadden wel groter mogen zijn, maar daar had de organisatie geen invloed op helaas. Er deden zowel senioren als jeugdvissers mee. De jeugd viste 2 stekken hetzelfde parcours als de senioren en daarna 3 stekken apart van de senioren.

We gingen te voet de woonwijken van Hoogkarspel door en na 5 x 20 minuten gevist te hebben sloten we af met voor iedereen een prijs en een kop snert.

Bij de senioren ging de winst met 27 baarzen naar Pieter Oostwouder van visclub de Schele Posch en bij de jeugd pakte Tycho Weijers van de Eendracht de 1e prijs met 22 baarzen. Dankzij de vele sponsors was er weer een prachtige tafel met prijzen samengesteld voor de loterij.

De organisatie kijkt terug op een gezellige middag en beraadt zich over het viswater voor volgend jaar.

Misschien toch weer eens het rondje Slimtocht/Voetakkers/Wijzend… We zullen zien!

Marieke Sijm

Pl.NaamStek1e stek2e stek3e stek4e stek5e stekTot. pnt.
1Tycho Weijers3220115422
2Jay Buter4900125017
3Ruben Pronk5311140016
4Bram Pronk5514110016
5Tycho Zuijdwijk442360011
6Hijk Hoff34102609
7David Pronk52005106
8Mike Boerdijk33003216
9Jayden Bruijnzeel50012104
10Finn de Bruin38012014
11Sven Pronk37000303
12Daan van der Molen54012003
13Tyler Bezuijen39001001
14Luuk van der Kraas35000101
15Didier Visser36000000
16Stan Schuurke51000000
17Nathan Berhitu41000000


Tycho Weijers won de wedstrijd en neemt de trofee in ontvangst.

Uitslag Snertwedstrijd Klokkeweel 2022

Op 22 Oktober werd de Baars-Snertwedstrijd van HSV Klokkeweel georganiseerd. Dat was weer voor het eerst sinds Corona, dus voor de organisatie was het weer even wennen. Op een regenbui na was het mooi herfstweer.
De vangsten hadden wel groter mogen zijn, maar daar had de organisatie geen invloed op helaas. Er deden zowel senioren als jeugdvissers mee. De jeugd viste 2 stekken hetzelfde parcours als de senioren en daarna 3 stekken apart van de senioren.

We gingen te voet de woonwijken van Hoogkarspel door en na 5 x 20 minuten gevist te hebben sloten we af met voor iedereen een prijs en een kop snert.

Bij de senioren ging de winst met 27 baarzen naar Pieter Oostwouder van visclub de Schele Posch en bij de jeugd pakte Tycho Weijers van de Eendracht de 1e prijs met 22 baarzen. Dankzij de vele sponsors was er weer een prachtige tafel met prijzen samengesteld voor de loterij.

De organisatie kijkt terug op een gezellige middag en beraadt zich over het viswater voor volgend jaar.

Misschien toch weer eens het rondje Slimtocht/Voetakkers/Wijzend… We zullen zien!

Marieke Sijm

Pl.NaamKorpsVerenigingStek1e stek2e stek3e stek4e stek5e stekTot. pnt.
1Pieter Oostwouderde Schele Posch1341260527
2Carla Buijsde Ringdijk11970118
3Klaas Franzende Ringdijk230593017
4Frank Meltende Schele Posch142570115
5Piet Franzende Ringdijk40570214
6Reinier Gootjesde Schele Posch74131514
7Jan de Jongede Sander1911100113
8Paul Beerepootde Ringdijk200390113
9Marcel Kokde Sander31930013
10Huub Teunissen170570113
11Sjaak Eckhardtde Schele Posch160570113
12Jan Agenantde Goede Vangst221650113
13Herman VosVislust Koedijk240643013
14Gerrit de WindVischlust Barsingerhorn50550313
15Frans Hogeterpde Sander104070112
16Dirk Swartde Schele Posch260372012
17Mark Weijersde Eendracht280253111
18Ernst van Amersfoortde Sander81340311
19Cees Sandersde Ringdijk111070210
20Cor Hogeterpde Sander18053008
21Arjan Sandersde Ringdijk9142018
22Jannes Diekemade Sander15025007
23Christ ZonneveldVNK12132017
24Maikel Caspari27032106
25Wim Collette21113005
26Rens de Boer6001001


Kampioenen!