Uitslag Rond de Meren 2013

Rond de Meren, 2 november 2013.

Oppassen bij het oversteken: er kan nog een ... aankomen

Oppassen bij het oversteken: er kan nog een … aankomen

Onder uitstekende omstandigheden is deze wedstrijd gevist: geen wind en maar een paar spatten regen. De vangsten waren wisselend. Zo werden er op de derde en vijfde stek beduidend minder baarzen gevangen.

Met de lange stok wordt hier goed gevangen.

Met de lange stok wordt hier goed gevangen.

De totaalvangst was redelijk goed, want in totaal werden er 2075 baarzen boven water gehaald door de 51 deelnemers. Dit geeft een gemiddelde van 40 stuks. Het was alweer de 10de keer dat deze wedstrijd werd gevist. Cor Hogeterp had daarom voor elke deelnemer een prijs, namelijk een grote worst of een flink stuk kaas! Dit initiatief werd uiteraard zeer gewaardeerd door de deelnemers. Ook de tombola was als vanouds, dus was het weer een mooi spektakel.

Een indrukwekkende prijzentafel

Een indrukwekkende prijzentafel

De Uitslag
Met 102 baarzen wist Henk Roos deze wedstrijd voor de vijfde maal achter elkaar te winnen, wat toch een unicum is.

Heeft u last van Roos?

Heeft u last van Roos?

Lange tijd ging Thom Groot aan kop, maar in de laatste stek kwam Henk er hard voorbij door er nog even 28 te vangen. Thom werd dan ook tweede met 86 stuks. Een goede derde is Andre van Kleef geworden. Hij ving er 79.

Andre vist opnieuw goed en behoudt de 5e positie in het klassement

Andre vist opnieuw goed en behoudt de 5e positie in het klassement

Loek de Groot pakte de vierde plaats met 74 baarzen, op de voet gevolgd door Marcel Kok, die er 73 ving.

Thom en Loek: op het NK 3e en 4e, nu beiden weer in de top 4!

Thom en Loek: op het NK 3e en 4e, nu beiden weer in de top 4!

Een mooie zesde plaats voor Nico Pronk. Nico ving er 59. Door een hogere beste stek won hij het van Bert de Hond die ook 59 baarzen had. Een achtste plaats voor Jan de Jonge met 53 baarzen, gevolgd door Dirk Swart die er 49 had. De top 10 wordt afgesloten door Pieter Oostwouder, die er ook 49 ving, maar een minder hoogste rak had dan Dirk.

Het Klassement
Er zijn nog twee wedstrijden te gaan, maar de kampioen is nu al bekend. Henk Roos prolongeert zijn titel, want hij is niet meer te achterhalen door de concurrentie. Marcel Kok is tweede met 38 punten, na weer een goede uitslag. Hierna drie vissers met 47 punten: Gerrit de Wind, Peter Posthumus en Andre van Kleef staan gelijk. Hier gaat de strijd dus hevig worden! Thom Groot is een plaats geklommen en heeft nu 54 punten. Jan Agenant verloor deze plek, hij wist zich wel te verbeteren vandaag, maar niet genoeg, hij heeft nu 61 punten. Jan de Jonge bezet de achtste plek met 63 punten. Kan hij nog richting de top vijf? Plaats negen is voor Bert de Hond met 84 punten. Hij heeft nog een paar hoge uitslagen staan, die verbeterd kunnen worden. De top tien wordt afgesloten door Pieter Oostwouder met 98 punten. Kind van de rekening is Jannes Diekema. Hij bezweek vandaag onder de druk en zakte naar plaats elf. Jannes heeft nu 110 punten.

Jannes in the house: altijd gezellig.

Jannes in the house: altijd gezellig!

Ook voor de laatste klassering die recht geeft op rechtstreekse plaatsing voor het NK van 2014 wordt het heel spannend. Cor Smit en Sjaak van der Bliek staan nu op plaats vijfentwintig en zesentwintig met 214 punten. Zij hebben beiden negen wedstrijden. Maar kunnen de vissers die achter hen staan, nog roet in het eten gooien? Er is nog niets beslist!

De eerst volgende wedstrijd gaat om het Noord Hollands Kampioenschap. Wie gaat deze felbegeerde titel winnen?

Uitslag:

Pl.NaamVisclubStek1ste Stek2de Stek3de Stek4de Stek5de StekTotaal
1Henk RoosHSV De Sander30146322228102
2Thom GrootHSV De Sander71036036486
3Andre van KleefDe Schele Posch33101315281379
4Loek de GrootHSV De Sander6930031474
5Marcel KokHSV De Sander4729033473
6Nico PronkDe Eendracht5419033359
7Bert de HondHSV Alkmaar126260151259
8Jan de JongeHSV De Sander19617028253
9Dirk SwartDe Schele Posch2518025149
10Pieter OostwouderDe Schele Posch341511531549
11Jan AgenantHSV Alkmaar40851217648
12Herman VosVislust Koedijk29391910344
13Peter PosthumusDe Eendracht36963151043
14Ruud LaanHSV de Sander23122009041
15Paul BeerepootBeemster Ringdijk3235818741
16Rob KaarsHSV De Sander25892121041
17Klaas PosthumusDe Eendracht1042309440
18Karl NuijensHSV Limmen8312020540
19Gerrit de WindDe Eendracht31414811340
20Ernst van AmersfoortBeemster Ringdijk3595614539
21Cor HogeterpHSV De Sander912406334
22Klaas MusmanKlokkeweel4381339134
23Nico de GrootHSV De Sander1510015333
24Frank MeltenDe Schele Posch2741315932
25Paul Sierkstrade Klokkeweel4482314330
26Jannes DiekemaHSV Alkmaar394477830
27Rien FaasseHSV De Sander15510012229
28Hennie de BoerHVZ Zaandam21116010229
29Reinier Gootjest voorntje4161611327
30Connie LaanHSV De Sander2816351126
31Gerard NeuteboomHSV Krommenie3111010123
32Gerrit TuinHSV Limmen1310312622
33Sjaak EckhardtDe Schele Posch202709422
34Koos ZaalHSV De Koepel385247321
35Marcel AcquoijHSV De Sander1602061220
36Jan AlAssendelft224429019
37Ron DroogHSV Limmen2433110118
38Cor Smitde Dobber1111001416
39Rene van DeventerDe Schele Posch1421001316
40Geert van HoudtDe Dobber175303415
41Gerard HogeterpHSV de Sander450307414
42Simon SchouwsHSV Limmen263602314
43Dirk van den BoschHSV Alkmaar181305312
44Piet PeppingHSV Limmen42331018
45Sjaak SchoorlHSV Limmen37001416
46Maurice HeidaHSV De Sander105160
47Dick PekelHSV de Sander103117
48Louis SoetebroekHSV de Sander10084
49Siem SchoonHSV de Sander10135
50Gerard van KlaverenHSV De Sander10428
51Klaas JongeneelHSV de Sander1021

Uitslag korpsen

NaamVisclubKorpsTotaalTotaal Korps
Henk RoosHSV De Sander7102261
Thom GrootHSV De Sander786261
Marcel KokHSV De Sander773261
Andre van KleefDe Schele Posch679177
Dirk SwartDe Schele Posch649177
Pieter OostwouderDe Schele Posch649177
Loek de GrootHSV De Sander574168
Jan de JongeHSV De Sander553168
Rob KaarsHSV De Sander541168
Bert de HondHSV Alkmaar459137
Jan AgenantHSV Alkmaar448137
Jannes DiekemaHSV Alkmaar430137
Peter PosthumusDe Eendracht343123
Klaas PosthumusDe Eendracht340123
Gerrit de WindDe Eendracht340123
Gerrit TuinHSV Limmen22254
Ron DroogHSV Limmen21854
Simon SchouwsHSV Limmen21454
Karl NuijensHSV Limmen14054
Piet PeppingHSV Limmen1854
Sjaak SchoorlHSV Limmen1654

Klik hier voor de tussenstand