Uitslag 8e baarswedstrijd 2026: Harddraverij VNK-HSV Hollands Kroon

Op zaterdag 19 september kwamen 38 baarsvissers om 7.00 uur in het dorpshuis van Abbekerk
bijeen om daar in de buurt een baarswedstrijd te vissen. De organisatie was dit jaar voor het laatst
in handen van VNK Medemblik, omdat zij vorig jaar gefuseerd zijn met Hollands Kroon en deze club
voorzichtig heeft toegezegd deze wedstrijd in de toekomst te zullen organiseren.
Dit jaar waren Chris, Ernst en Marcel verantwoordelijk voor het goede verloop van alweer de 8-ste
wedstrijd van de topcompetitie “Baarsvisser van het jaar 2026”.
Om 07.45 uur togen 1 dame en 37 heren naar de Tuinstraat om daar de wedstrijd te houden; de sloot
langs deze weg loopt van Sijbekarspel naar Abbekerk. Hoewel de voorspellingen niet zo goed waren,
bleken de weergoden ons redelijk gunstig gezind: We hielden het zo goed als droog, alleen de wind nam
steeds meer in kracht toe.
Na de eerste stek waren er slechts 4 deelnemers in de dubbele cijfers n.l. Pieter Oostwouder 13 st.,
Herman Vos 12 st., Peter Posthumus 11 st., en Thom Groot 10 st.

Na de tweede stek voegden zich Henk Roos 19 st., en André van Kleef 15 st., bij de koplopers. Stek 3 was voor Henk Roos 18 st, Jan Agenant 18 st en Peter Posthumus 16 st. Bij stek 4 en 5 waren er nog twee uitlopers t.w. André van Kleef met 20 st en Peter Posthumus met 18 st.
Na afloop gebruikten wij het bekende broodje bal en de bijbehorende consumpties in het dorpshuis en
kon Marcel intussen de eindstand opmaken. Even later kon Chris Zonneveld de prijswinnaars van deze
gezellige wedstrijd bekend maken.

Eerste plaats was voor Peter Posthumus met 63 stuks, tweede werd Henk Roos met 53 stuks en de derde plaats was voor Pieter Oostwouder met 50 stuks.
Tot slot voor de statistici onder ons: het totaal aantal baarzen dat gevangen werd bedroeg 988 en dat betekende een gemiddelde van 27,44 per deelnemer.

Ernst.

Pl.NaamVisclubStek1ste Stek2de Stek3de Stek4de Stek5de StekTotaal
1Peter PosthumusDe Eendracht2711416181463
2Henk RoosEdam39519185653
3Pieter OostwouderDe Schele Posch41311751450
4Andre van KleefDe Schele Posch20715142047
5Jan AgenantDe Goede Vangst28511881446
6Frank MeltenDe Schele Posch17211611535
7Jan de JongeSV Castricum2535314934
8Jan StamDe Schele Posch3661039634
9Marcel KokSV Castricum1366511533
10Herman VosDe Ondermaatse512671531
11Kevin WeelWillem Barendtz728104630
12Paul BeerepootDe Ringdijk3444551129
13Thom GrootSV Castricum3010444729
14Ernst van AmersfoortSV Castricum323697429
15Cees SandersDe Ringdijk27784329
16Jannes DiekemaSV Castricum35677429
17Jeroen BuijsDe Ringdijk829701028
18Martijn WeelWillem Barendtz3531134627
19Dick FeijenVischlust163562925
20Rein SchellingerhoutVischlust199235625
21Pierre ZuurbierHSV Stedebroec314772424
22Meinard WeelWillem Barendtz95462724
23Reinier GootjesDe Schele Posch332463823
24Chris OotemanDe Schele Posch2314111522
25Cor HinkDe Schele Posch1536102122
26Chris ZonneveldVNK135102222
27Carla BuijsDe Ringdijk263512516
28Frans HogeterpSV Castricum143090315
29Sjaak van der BliekDe Schele Posch382333415
30Rens de BoerHSV Stedebroec124610314
31Richard EmmaneelVischlust184025213
32Ton GrootHSV Stedebroec102244113
33Nico BankersenDe Schele Posch62343113
34Maikel CaspariHSV Stedebroec291161312
35Joop HooymanWillem Barendtz221225111
36Sjaak EckhardtDe Schele Posch213202411
37Nico WeelWillem Barendtz372222311
38Erwin HooijerWillem Barendtz24000101

Tussenstand na 8 wedstrijden

NuVorigNaam1ste2de3de4de5de6de7de8steSubAantal
11Peter Posthumus21241641218
23Andre van Kleef971214224418
32Jeroen Buijs3218131417498
44Jan de Jonge1325661117608
56Jan Agenant2444920985838
67Reinier Gootjes714715261713231228
79Frank Melten191621925171561288
88Sjaak Eckhardt2191318101331351508
910Frans Hogeterp12201715221327281548
1012Jannes Diekema18133012292420121588
1111Cor Hink24142111201931241648
1214Pieter Oostwouder8–752593397
135Gerrit de Wind16710711410–657
1417Herman Vos21628–182116101207
1515Carla Buijs1125718–2017271257
1618Ernst van Amersfoort423121234–34121317
1713Milo Posthumus19191322352423–1557
1819Chris Zonneveld262232433–27241597
1920Richard Emmaneel1426–23372323311777
2021Henk Roos5––34722236
2122Marcel Kok––51268129526
2223Paul Beerepoot51113826––12756
2324Cees Sanders–171320615–12836
2416Rob Kaars1212021142619–1046
2525Sjaak van der Bliek–2319–91526281206
2626Chris Ooteman1427025–2737241546
2727Dick Feijen–––171710419675
2828Arjan Sanders175––5–23–504
2929Ceryl Emmaneel10–10–23–22–654
3030Nico Bankersen––25–2912–31974
3131Thom Groot–––––31112263
3233Jan Stam––23–11––7413
3338Rein Schellingerhout––––32–3619873
3432Jan Eelsing––––19–13–322
3534Joshua van Veen2318––––––412
3635Cor Smit––––23–18–412
3755Kevin Weel––––––3111422
3853Meinard Weel––––––2921502
3936Carlo Holtjer––––29–29–582
4037Wiebe van Huizen sr––––26–38–642
4139Kees Hoogeboom––6–––––61
4240John Rampen––––––7–71
4341Ronald Koek–10––––––101
4442Henk van der Vaart––––13–––131
4543Richard van Huizen––––16–––161
4695Martijn Weel–––––––18181
4744Paul Buijsman––19–––––191
4845W. Weel––––––20–201
4946Xavier Jager–21––––––211
5047Marcel Acquoij–––––21––211
5196Pierre Zuurbier–––––––21211
5248Gerard de Boer––23–––––231
5349Nico Ooteman27–––––––271
5450Charles Engel––27–––––271
5551Jos van Veen–280–––––281
5652Patrick Buijsman––28–––––281
5754Andries de Jong––30–––––301
5897Rens de Boer–––––––30301
5998Ton Groot–––––––31311
6056Annemieke Slinger––––––34–341
6173Maikel Caspari–––––––34341
6257Aart Zijlstra––––35–––351
6399Joop Hooyman–––––––35351
64100Nico Weel–––––––35351
65101Erwin Hooijer–––––––38381
6658Aard Zijlstra––––––39–391
6759Jan Tinus Jeensma––––––40–401
6860Hans Halsema––––––41–411