Uitslag 7e baarswedstrijd 2026: Zilveren Brug

De 45e Zilverenbrug 2026 kan dit jaar weer als een topwedstrijd in de boeken geschreven worden. Met 41 vissers werd de zondagmorgen geopend door de voorzitter van HSV De Eendracht.
De nacht was wat onrustig met het weer maar naarmate de ochtend verstreek werd het een mooie dag. Rond de klok van half 8 togen de vissers naar de waterkant van de Grote sloot in Burgerbrug. Het parcours lag er goed bij, de bermen waren netjes gemaaid en er stond niet te veel riet (dit zal niet iedereen zo vinden maar toch).
Zoals een goed Amsterdammer (Henk Roos) zegt: ik kom graag naar dit water om lekker te vissen. Dit streelde het ego van de voorzitter van de plaatselijke club. Maar goed na de 1e stek werd het duidelijk dat er geen grote aantallen werden gevangen, maar Reinier Gootjes wist er toch 16 te vangen gevolgd door John Rampen met 12 stuks.

Op de 2e stek ging het voor anderen toch iets beter en wist Peter Pothumus er ook 16 te vangen en nipt gevolgd door Henk Roos met 15 stuks. De rest van de vissers zaten zo rond de 6 tot 8 stuks.
De 3e stek was ook geen hoogvlieger, maar toch wist Dick Feijen er 16 te vangen gevolgd door Herman Vos met 15 stuks. De rest van de vissers zaten weer rond de 7 stuks, dus een echte koploper was er nog niet. Dit hield in dat alles nog open stond en iedereen de Zilverenbrug kon winnen.
De 4e stek was ook geen hoogvlieger met zelfs vissers die geen baars vingen. Maar toch waren er 2 vissers namelijk Jan de Jonge en Jeroen Buijs die er 11 wisten te vangen. Zo begon er toch een kleine afscheiding te komen met Jan de Jonge bovenaan. De laatste stek daar moest het gebeuren voor de topvissers.
Na het fluitsignaal was er toch aardig gevangen en wel door Jan de Jonge 18 stuks en Jeroen Buijs met 18 stuks gevolgd door 3 vissers met 14 stuks.

De lijsten werden ingeleverd en de vissers togen naar Café De Buuren voor de koffie en het bekende broodje bal. Daar had Mevr. Krul de prijzentafel weer ruimschoots verzorgd en stond de 45e Zilverenbrug al te wachten op zijn eigenaar.

Nadat de loten waren verkocht was de uitslag ook gebracht en werd er gemeld dat er 1141 baarzen waren gevangen wat een gemiddelde was van 27,8.

De winnaar van de 45e Zilverenbrug 2026 is geworden Jan de Jonge van SV Castricum met 52 stuks, gevolgd door Henk Roos en Andre van Kleef met 50 stuks maar Henk had een hogere 2e stek. Dus Henk werd 2e en Andre 3e gevolg door 3 vissers op de 3e plaats met 47 stuks. Na het hoogste perkje bleek Jeroen Buijs 4e en Peter Posthumus 5e en Dick Feijen 6e. Dit was weer een geslaagde Zilverenbrug en op naar de 46e brug.   

Plt.SteknoNaamClubStek1Stek2Stek3Stek4Stek5totaal
140J.de JongeCastricum6125111852
214H.RoosEdam6151141450
331A. van KleefSchele Posch6131191150
435J.BuijsRingdijk945111847
515P.PosthumusEendracht816104947
63D.FeijenVischlust99164947
712J.RampenEendracht126871144
839J.AgenantAlkmaar61396943
934P.OostwouderSchele Posch81096942
108G. de WindVischlust8688737
1119Th.GrootCastricum66821436
1224M.KokCastricum21295634
1325R.GootjesSchele Posch16190531
1413J.EelsingVischlust8684531
1541F.MeltenSchele Posch66221430
1629H.VosOndermaatse31154629
1723Carla BuijsRingdijk5394728
1838C.Smitde Dobber38221227
199R.KaarsEdam6742726
204W.WeelW.Barendsz16103525
2110J.DiekemaCastricum5362925
2233C.EmmaneelVischlust5484324
2311M.PosthumusEendracht9452323
241R.EmmaneelVischlust2774323
2537A.SandersRingdijk6254623
2627S. v/d BliekSchele Posch6463322
276Ch.ZonneveldV.N.K.3168321
2836F.HogeterpCastricum5362521
2926M.WeelW.Barendsz2192620
3017C.Holtjerde Dobber4434520
312K.WeelW.Barendsz2474219
325C.HinkSchele Posch4461419
3321S.EckhardtSchele Posch5454119
3432A.SlingerKennemerland1254618
357E. van AmersfoortCastricum3264318
3630R.SchellingerhoutVischlust3451417
3718C.OotemanSchele Posch0306615
3822W. van Huizende Dobber0324514
3928A.Zijlstrade Dobber0215513
4020J.T.JeensmaEendracht116019
4116H.HalsemaVischlust100012