Uitslag 1000 Eilanden trofee 2022

Zondagmorgen 25 september hadden zich 31 vissers verzameld in café “de Schelvis” te Zuid-Scharwoude voor de 1000 eilanden trofee 2022.

Na een bak koffie van Gerlinde en een welkomswoordje van voorzitter Frank Melten vertrokken de vissers naar de waterkant.  De Geestweg was niet beschikbaar, maar verder was het parcours nagenoeg gelijk aan vorig jaar.

De 1e en de 2e stek stonden uitgezet aan de Dijk te Broek op Langedijk. De vangsten waren redelijk te noemen en een aantal vissers wisten een stek boven de 10 baarzen te scoren. Aan kop ging Dirk Swart met 18 baarzen gevolgd door Jan de Jonge en Jan Stam.

De 3e stek werd gevist ter hoogte van het winkelcentrum ook wel bekend als “Elma”.

Hier kregen de vissers te maken met te maken met flinke hoeveelheden riet. Hoogste stek was hier van koploper Dirk Swart met 9 stuks. Ernst van Amersfoort en Pieter Oostwouder vingen er hier 7.

De 4e stek werd gevist in de wel bekende Mayersloot. Alhoewel er een paar stukjes riet stond hadden de meeste vissers hier een mooi gemaaid kantje. Uitschieters waren hier Henk Roos en Pieter Oostwouder met 13 stuks, verrassend gevolgd door Chris Zonneveld met 11 stuks.

De 5e stek werd gevist aan de Roerdomp in het 1000 eilanden rijk. Er moest door de vissers tussen een overvloed aan leliebladeren gevist worden.

Absolute uitschieter was hier Cees Sanders met 16 baarsjes! Hiermee won hij met in totaal 46 stuks het fel begeerde handbeschilderde 1000 eilanden bord. Hij volgde hiermee zijn zoon Arjan op die vorig jaar het bord had gewonnen.

Pieter Oostwouder werd 2e met 41 stuks en 3e werd Henk Roos met 40 stuks.

Er werden geen maatbaarzen gevangen en Jan Agenant wist de enige Schele Posch te vangen waarmee hij het pondje paling in de wacht wist te slepen.


De korpsprijs ging met 89 baarzen naar het korps van de Sander wat bestond uit Henk Roos, Jan de Jonge en Marcel Kok. Het korps van de Ringdijk eindigde op de

2e plaats met 84 baarzen en een 3e plaats was er voor Team Nipro met 75 baarzen, evenveel als het korps van de Schele Posch 1 overigens.

Uitslag individueel

Pl.NaamVisclubStek12345Totaal
1Cees Sandersde Ringdijk182126101646
2Pieter Oostwouderde Schele Posch2157713941
3Henk RoosEdam '6821412131040
4Dirk SwartTeam Nipro113597438
5Jan Agenantde Goede Vangst281031101135
6Jan Stamde Schele Posch741263530
7Paul Beerepootde Ringdijk269813829
8Jan de Jongede Sander2712514527
9Herman VosVislust Koedijk916310525
10Chris ZonneveldVNK621111722
11Nico Ootemande Schele Posch193709322
12Marcel Kokde Sander147242722
13Andre van Kleefde Schele Posch157324521
14Reinier Gootjesde Schele Posch513010620
15Ernst van AmersfoortTeam Nipro244771120
16Ceryl EmmaneelVischlust Barsingerhorn222913419
17Anton Klaverde Schele Posch173551418
18Nico PronkTeam Nipro201735117
19Carla Buijsde Ringdijk234602517
20Jannes Diekemade Sander3041002016
21Rob KaarsEdam '6880751316
22Cor Hogeterpde Sander124105616
23Sjaak van der Bliekde Schele Posch112215414
24Nico Bankersende Schele Posch33215314
25Chris Ootemande Schele Posch314512012
26Frank Meltende Schele Posch253305112
27Arjan Sandersde Ringdijk10102249
28Rick Grootde Schele Posch29202419
29Jan EelsingVischlust Barsingerhorn4100708
30Richard EmmaneelVischlust Barsingerhorn16142018
31Sjaak Eckhardtde Schele Posch13001023

Uitslag korpsen

NaamVisclubStek nrKorpsTotaalTotaal Korps 
Henk RoosEdam '682540891
Jan de Jongede Sander27527891
Marcel Kokde Sander14522891
Cees Sandersde Ringdijk18446842
Paul Beerepootde Ringdijk26429842
Arjan Sandersde Ringdijk1049842
Dirk SwartTeam Nipro1738753
Ernst van AmersfoortTeam Nipro24720753
Nico PronkTeam Nipro20717753
Pieter Oostwouderde Schele Posch21141754
Reinier Gootjesde Schele Posch5120754
Sjaak van der Bliekde Schele Posch11114754
Jan Stamde Schele Posch7230605
Anton Klaverde Schele Posch17218605
Frank Meltende Schele Posch25212605
Nico Ootemande Schele Posch19322486
Nico Bankersende Schele Posch3314486
Chris Ootemande Schele Posch31312486
Ceryl EmmaneelVischlust Barsingerhorn22619357
Jan EelsingVischlust Barsingerhorn468357
Richard EmmaneelVischlust Barsingerhorn1668357