Uitslag Langedijker Kampioenschap 2021

11 juli 2021.

Na een jaar zonder wedstrijden konden we dan eindelijk ons Kampioenschap weer organiseren. Het aantal deelnemers viel tegen, de inschrijvingen stopten bij 26. We zaten al vroeg aan de koffie, beschikbaar gesteld door “Langedijker Sportvissers e.o.” en om 8 uur naar het viswater. Vanwege de plantengroei was het de eerste keer dat we de Geestweg moesten overslaan. Dat werden dus 4 stekken aan de Westelijke Randweg en 1 stek in de Mayersloot, waar ook niet meer plaats was omdat de schoeiing ter plaatse werd vernieuwd. Dus direct naar het water bij de Dijk, waar twee stekken gevist werden. Daar was al snel duidelijk dat het vandaag niet om de grote baars zou gaan, maar baarsjes die door de gaten in de emmers gingen. Als ze op je stek aanwezig waren kon je er verschillende vangen, anders bleef het bij enkele wat grotere baarsjes. Maar op elke stek was in elk geval wel wat te vangen.

André van Kleef en Arjan Sanders namen direct de leiding met 14 baarsjes en André ving er op de 2e stek hier zelfs 23 en stond de leiding nooit meer af. Peter Posthumus met 17 en Anton Klaver en Jeroen Buijs met 15 deden hier ook nog aardig mee. Daarna naar het parkeerterrein van het winkelcentrum en hier aan de overkant van de weg hetzelfde beeld, minibaarsjes en verder enkele grotere. Jeroen Buijs deed het hier met 12 stuks en een driepunter, (baars boven 15 cm levert traditioneel extra punten op), het beste en op de 4e stek was André weer de hoogste met 15. Door naar Mayersloot, traditioneel een goede stek, maar deze keer erg wisselvallig. Het eerste deel moesten we al overslaan omdat er aan de beschoeiing werd gewerkt. Opnieuw stak André er hier met 19 ver bovenuit, Arjan kwam er met 14 nog het dichtst in de buurt en hier werden nóg kleinere torretjes gevangen. Grotere baars was schaars, de hele wedstrijd werden er maar 4 boven 15 cm gevangen en de gerookte paling voor de grootste maatbaars moest verloot worden onder de steknummers.

Uiteindelijk was de 2e stek bij de Dijk nog de beste voor iedereen. Totale vangst 705 baarsjes,  gemiddeld werden er door iedereen 27,1 baarsjes gevangen.


De beker en bloemen waren voor André van Kleef, hij was onbedreigd de winnaar en Langedijker Kampioen met 82 punten, op grote afstand gevolgd door


Jeroen Buijs met 52 en


Arjan Sanders met 51.


Het korps van de Ringdijk won met 129 punten de korps wisselbeker, gevolgd door “de Sander 1” met 103 en “de Eendracht” met 87 punten.

Er was voor iedereen een prijs op de prijzentafel en de ochtend werd afgesloten met een mooie verloting. Nog dank aan onze kastelein die in deze rare tijden volledig mee wilde werken om deze wedstrijd toch mogelijk te maken.

 NaamVerenigingstek 1stek 2stek 3stek 4stek 5Totaal
1Andre van Kleefde Schele Posch142311151982
2Arjan Sandersde Ringdijk1410761451
3Jeroen Buijsde Ringdijk9151310350
4Anton Klaverde Schele Posch61598947
5Henk RoosEdam 6869781343
6Peter Posthumusde Eendracht31774334
7Marcel Kokde Sander7697534
8Gerrit de Windde Eendracht6367527
9Jan de Jongede Sander72421126
10Dirk Swartde Eendracht31048126
11Paul Beerepootde Ringdijk7652626
12Pieter OostwouderGeestmerambacht65103024
13Frank MeltenGeestmerambacht6864024
14Nico Pronkde Eendracht11126323
15Sjaak Eckhardtde Schele Posch5465323
16Cees Sandersde Ringdijk10522322
17Reinier GootjesGeestmerambacht4672221
18Ernst van Amersfoortde Sander2746120
19Jan Agenantde Goede Vangst0454518
20Rob KaarsEdam 682354216
21Ronald Koekde Ringdijk6141214
22Frans Hogeterpde Sander3352114
23Sjaak van der Bliekde Schele Posch1324414
24Cor Hogeterpde Sander1523011
25Jan Meijerde Ringdijk120418
26Carla Buijsde Ringdijk211127