Uitslag 3e wedstrijd 2019 (HSV De Ringdijk Middenbeemster)

Verslag kampioenschap van H.S.V. de Ringdijk, 2019.

Zondag 30 juni werd de derde wedstrijd gevist in de Baarsvisser van het jaar competitie. We verzamelden in Café De Oude Munt in Middenbeemster. Totaal deden 39 deelnemers mee aan de wedstrijd, wat een verbetering is te opzichte van vorig jaar, toen waren het er 38.

Om  05:00 uur ging het wekkertje voor Cor en Arjan, zij gingen de stekken uitzetten. Na meermaals proefvissen langs de verschillende stukken ringvaart werd gekozen voor hetzelfde parcours als vorig jaar. Langs de hele ringvaart staat riet en langst dit parcours is dat riet goed te bewerken. Ook het parkeren vormt hier geen probleem. Er werd besloten dit keer wel wat dichter bij Schermerhorn te beginnen, want dat stuk is ook uitstekend te bevissen.

Tijdens het uitzetten van de stekken hoefden de mannen geen lampje te dragen, om 05:00 uur was het al gewoon licht. Het weer was verder ook heel gunstig, zonnetje, graadje of 22 en een licht windje.

Dan de wedstrijd. Verzamelen was dus in Middenbeemster in De Oude Munt. Daar werd een kort praatje gehouden waarna we richting het water gingen. De eerste stek was gelijk goed. Verschillende vissers vingen hier rond de 10 a 12 baarzen, Thom en Arjan vingen hier meer dan 20 baarzen, zij gingen dus meteen aan kop.

Tijdens het opstarten van de stek was niet alleen het riet soms een uitdaging maar ook het lange gras was niet altijd makkelijk. En dan nog het formaat van de baarzen. Deze waren erg klein, waardoor de vangsten voor sommigen niet meevielen. Enkelen wisten helemaal geen enkele baars te vangen het eerste stek. Dit toont ook de stekkerigheid aan van het water, wat niet ongewoon is als de baarzen zo klein zijn.

De tweede stek leken de vangsten toe te nemen, André ving er 28, Arjan 26.Daarachter namen de aantallen wat af maar zo’n 15 vissers wisten 10 of meer baarzen te vangen. Op dit moment was Arjan koploper.

De derde stek was voor Arjan wat minder. Alsnog ving hij er 17 maar André wist er hier 25 te vangen. Zo’n 15 vissers wisten er weer 10 of meer te vangen. De wedstrijd was daarom best spannend, al leken sommige vissers niet meer in te halen.  Tijdens dit stek werden er ook veel foto’s gemaakt door een lokale fotograaf. Deze foto’s zijn te vinden op de website van H.S.V. de Ringdijk, https://hsvderingdijkmiddenbeemster.mijnhengelsportvereniging.nl/foto-s/8092/bvhj-2019.html

De vierde stek werd duidelijk dat de winst van de wedstrijd alleen nog maar werd beslist tussen Arjan en André. Ze visten hier een mindere stek, gezien hun gemiddelden, maar daarmee kwam hun tussenstand niet in gevaar. Uitschieter dit stek was Reinier, met 22 stuks.

De laatste stek werd spannend en beide heren persten er nog een eindsprint uit. Arjan wist er 28 te vangen, André 27 en Henk deed ook nog een duit in het zakje met 26. Hiermee kwam Arjan op een totaal van 109, André op een totaal van 105 en Henk op een gedeeld totaal van 82 samen met Jan. Hiermee is de top-4 gevuld.


Arjan wint hiermee de 2de editie van dit kampioenschap, gefeliciteerd.


Mede door zijn goede vangst werd ook het korps van H.S.V..de Ringdijk eerste.


Tweede individueel werd André, met 105 baarzen en gedeeld derde werden Henk en Jan met
82 baarzen.


Het korps van De Sander/Edam’68 werd tweede en


V.Z.O.D. werd derde.

Namens H.S.V. de Ringdijk – Middenbeemster willen we alle deelnemers bedanken voor hun aanwezigheid en kijken we terug op een geslaagde wedstrijd. We hopen volgend jaar weer een wedstrijd te organiseren.

 StekNaamVerenigingKorpsstek 1stek 2stek 3stek 4stek 5totaal
137Arjan SandersH.S.V. De Ringdijk22126171728109
22Andre van KleefDe Schele Posch1228251327105
324Henk RoosEdam '684121413172682
335Jan de JongeDe Sander4102114142382
519Thom GrootDe Sander4241014131273
55Jeroen BuijsH.S.V. De Ringdijk2142010181173
739Reinier GootjesH.S.V. 't Voorntje101212221167
836Herman VosKoedijk12191081665
911Paul BeerepootH.S.V. De Ringdijk212161016862
103Ronald KoekH.S.V. De Ringdijk6199111358
1134Cees SandersH.S.V. De Ringdijk1084141854
127Dirk SwartLangedijker S.V.714881451
1316Frans HogeterpDe Sander516981250
1313Chris OotemanDe Schele Posch1251081550
156Jannes DiekemaDe Sander1013109446
1618Jan AgenantAlkmaar212157440
1712Cor HogeterpDe Sander54971439
174Frank MeltenDe Schele Posch1121067439
1926Rob KaarsEdam '69531191038
2028Nico OotemanDe Schele Posch1210114936
2110Sjaak EckhardtDe Schele Posch65134735
2121Theo MarkxV.Z.O.D.3348101035
231Patrick MarkxV.Z.O.D.34954830
248Kees de BoerV.Z.O.D.3211113229
2525Nico Pronk32381026
2620Jan MeijerH.S.V. De Ringdijk3473825
2632Ton RoetH.S.V. De Ringdijk6547325
2817Dennis LindH.S.V. Castricum4172923
2923Chris ZonneveldV.N.K.2761521
3014Carla BuijsH.S.V. De Ringdijk4341517
3130Maarten AppelmanH.S.V. De Ringdijk2326316
3222Cor RoetH.S.V. De Ringdijk2632215
3327Paul BuijsmanH.S.V. De Ringdijk3141514
3431Sylvester van der SchraafH.S.V. De Ringdijk0026210
3515Loek TimmerH.S.V. De Ringdijk024309
3538Klaas FranzenH.S.V. De Ringdijk213219
3729Cor van EttenH.S.V. De Ringdijk014038
389Sjaak van der BliekDe Schele Posch1014027
3933Mark MeijerH.S.V. De Ringdijk000066

Uitslag korpsen

Arjan SandersH.S.V. De Ringdijk2109 
Paul BeerepootH.S.V. De Ringdijk262
Jeroen BuijsH.S.V. De Ringdijk273244
Thom GrootDe Sander482
Henk RoosEdam '68482
Jan de JongeDe Sander473237
Kees de BoerV.Z.O.D.329
Theo MarkxV.Z.O.D.335
Patrick MarkxV.Z.O.D.33094
Frank MeltenDe Schele Posch139
Nico OotemanDe Schele Posch136
Sjaak van der BliekDe Schele Posch1782
Cees SandersH.S.V. De Ringdijk554
Cor van EttenH.S.V. De Ringdijk58
Paul BuijsmanH.S.V. De Ringdijk51476