Uitslag / verslag 10e wedstrijd (1000 Eilanden trofee “De Schele Posch”)

Verslag 1000 eilanden trofee  2015

Zondagmorgen 27 September hadden 55 vissers zich verzameld in café “de Schelvis” te Zuid-Scharwoude voor de 1000 eilanden trofee 2015 waar Roos de koffie al klaar had.

Voorzitter Hoogeboom heette iedereen van harte welkom en vertelde wat er wat er allemaal te winnen viel. Ook legde hij het parcours voor deze morgen nog even uit, waarna iedereen zich naar de waterkant spoedde.

Net als vorig jaar ging onder perfecte weersomstandigheden de 1e stek van start in Noord-Scharwoude nabij de Anna van Saksenstraat. Dit water is langzamerhand bij iedereen wel bekend, en de vangsten lijken er al beter te worden.  Jan Agenant, Bert de Hond en good old Nico Drost gingen goed van start en vingen 11 baarsjes. Ze werden gevolgd door Jeroen Buijs , Dirk Swart en Pieter Oostwouder die er 10 vingen. Achteraan het parcours ving Jos Kaandorp een maatbaars van precies 22cm en maakte hiermee meteen aanspraak op de fles Jagermeister.

Maatbaars Jos Kaandorp
Jos Kaandorp ving de grootste maatbaars

De 2e stek werd gevist in de vertrouwde laagwatersloot aan de Geestweg. Anton Klaver ving met 13 stuks de meeste baars op deze stek. Ook Andre van Kleef en Rien Faasse deden het goed met 11 stuks. Andre ging nu aan de leiding met 22 stuks.

Ook de 3e stek werd in de laagwatersloot aan de Geestweg gevist en wel langs de Westelijke Randweg. Op dit stuk wordt bijna nooit gevist door de plaatselijk vereniging, dus het was nog even spannend voor de organisatie hoe de vangsten uit zouden pakken.

1000 eilanden 2015 04

Maar de vangsten vielen niet tegen en Andre van Kleef wist met 15 stuks zijn leidende positie te verstevigen. Ook Jos Kaandorp deed het verrassend goed door 13 kleine baars en een baars boven 15cm te vangen.

De 4e stek werd gevist tegenover het winkelcentrum in Broek op Langedijk en zag er prachtig uit met de waterplantjes waar men tussen kon vissen. De vangsten vielen alleen bar tegen vergeleken met het Langedijker kampioenschap van afgelopen Juli. Henk Roos en Jack Kruijer waren hier het hoogst met ieder 8 baarzen. Wel werden hier door Paul Sierkstra en Frans Hogeterp 2 Schele Poschen gevangen. Hiervoor kregen beide vissers een half pondje uitgereikt tijdens de prijsuitreiking.

De 5e stek werd gevist in de Mayersloot. Zouden er nog steeds zoveel torretjes zitten?

De organisatie dacht van niet. Het bleek erg stekkerig en je moest geluk hebben wilde je wat baars vangen. Uitschieter was hier Gerrit de Wind die zich met een stek van 23 naar het podium viste. Ook de winnaar van vorig jaar Ferdi Metselaar deed het hier goed met 13 stuks.

Dat bleek ook tijdens de prijsuitreiking, want Ferdi had gemiddeld heel goed gevist en wist zo voor de 2e keer op rij de 1000 eilanden trofee te veroveren, dit keer met 45 punten.

1000 eilanden 2015 03
Winnaar: Ferdi Metselaar van HSV Vislust Koedijk

Andre van Kleef kon het de laatste 2 stekken niet waarmaken en kwam met 41 punten uit op de 2e plaats, een 3e plaats was er dus voor Gerrit de Wind met 38 punten.

De korpsprijs ging naar het 1e korps van de Schele Posch en bestond uit Andre van Kleef, Anton Klaver, Dirk Swart en Pieter Oostwouder. Samen vingen zij 124 punten aan baars.

1000 eilanden 2015 01
Nipte overwining voor het korps van De Schele Posch 1

Het korps van Vislust Koedijk eindigde kort daarachter verrassend op de 2e plaats met 122 punten en een 3e plaats was er voor het korps van de Eendracht met 121 punten.

Er werden door 55 vissers 1251 kleine baarsjes, 4 baarzen boven 15cm en 1 maatbaars gevangen. Het gemiddelde was vandaag 22,8 per deelnemer.

Uitslag individueel

Pl.NaamKorpsVerenigingStek1e stek2e stek3e stek4e stek5e stekTotaal
1Ferdi Metselaar6Vislust Koedijk31881151345
2Andre van Kleef1Schele Posch321111151240
3Gerrit de Wind5de Eendracht1223642338
4Jan AgenantAlkmaar e.o.2311953836
5Henk Roos7de Sander216958634
6Frank Melten2Schele Posch2481051933
7Henk Dekker6Vislust Koedijk2510743832
8Cees Sanders4HSV de Ringdijk3566133331
9Kees Hoogeboom3Schele Posch345973731
10Peter Posthumus5de Eendracht2677211330
11Anton Klaver1Schele Posch2221353730
12Bert de Hond7de Sander5511962230
13Hennie de BoerHVZ3378114030
14Pieter Oostwouder1Schele Posch49101501329
15Nico Drost3Schele Posch2711256428
16Remco Heida2Schele Posch45384828
17Richard Pronk5de Eendracht4755321227
18Jeroen Buijs4HSV de Ringdijk51103112127
19Jack KruijerVislust Koedijk89348327
20Sjaak van der Bliek2Schele Posch455845527
21Rien FaasseHSV Castricum3941183026
22Nico Pronk5de Eendracht378693026
23Arjan Sanders4HSV de Ringdijk425671625
24Jos Kaandorp6Vislust Koedijk4863140124
25Dirk Swart1Schele Posch9102111024
26Kees HartlandVislust Koedijk288285124
27Rob Kaarsde Sander446852324
28Jan Stam2Schele Posch302574624
29Jannes DiekemaAlkmaar e.o.234101523
30Cor Hink3Schele Posch34424822
31Jan de Jonge7de Sander405763122
32Herman VosVislust Koedijk529041721
33Paul Beerepoot4HSV de Ringdijk64852221
34Eric Maest Voorntje567720420
35Klaas MusmanHSV Klokkeweel156361420
36Marcel Kok7de Sander141673219
37Cor Hogeterpde Sander466434219
38Reinier Gootjes"t Voorntje 107321518
39Paul SierkstraHSV Klokeweel192503717
40Ernst van Amersfoortde Sander507433017
41Koos Zaalde Sander365525017
42Jan Hoeve6Vislust Koedijk113344317
43Klaas Posthumusde Eendracht184215416
44Cor Smitde Dobber292440515
45Nico EngelSchele Posch73062314
46Dirk van den BoschAlkmaar e.o.577312013
47Nico OotemanSchele Posch171163112
48Sjaak EckhardtSchele Posch383512112
49Jack Pater3Schele Posch544310412
50Frans HogeterpHVZ202431212
51Piet de Vriesde Dobber161333212
52Geert van Houdtde Dobber52063011
53Peter KruijerVislust Koedijk1511119
54Willem Minkde Eendracht53222129
55Jan Bleekerde Eendracht43132006
56Hans Sevenhuijsende Eendracht41000000
57Chris OotemanSchele Posch13000000

Uitslag korpsen

Pl.VerenigingKorpsKorpsdeelnemers   Punten
1de Schele Posch 11Pieter OostwouderDirk SwartAnton KlaverAndre van Kleef124
2Vislust Koedijk6Jan HoeveHenk DekkerJos KaandorpFerdi Metselaar122
3de Eendracht5Peter PosthumusRichard PronkGerrit de WindNico Pronk121
4de Schele Posch 22Remco HeidaFrank MeltenJan StamSjaak van der Bliek113
5de Sander7Jan de JongeHenk RoosBert de HondMarcel Kok105
6de Ringdijk4Jeroen BuijsArjan SandersPaul BeerepootCees Sanders104
7de Schele Posch 33Jack PaterCor HinkNico DrostKees Hoogeboom93