Uitslag / verslag 3e wedstrijd (HSV Langedijker Sportvissers e.o.)

Langedijker kampioenschap 2015 (door Jan Agenant)

Vandaag weer een nieuwe stap binnen de H.S.V. Langedijker Sportvissers e.o. Er werd al een paar jaar over gediscussieerd, maar het Langedijker Kampioenschap doet nu voor de eerste keer mee voor het klassement Baarsvisser van het Jaar. Het eigen karakter van de puntenwaardering op lengte van de baars blijft behouden, wel worden er nu geen 4 maar 5 stekken gevist. Voor het klassement wijkt de uitslag iets af, daar is iedere baars 1 punt.
Het verzamelpunt was zoals gebruikelijk bij café de Schelvis. Met 49 man en 9 korpsen een uitstekende opkomst. Het weer was ideaal, rustig en een heerlijk baarstemperatuurtje. Alle stekken vonden plaats op verschillende locaties binnen Langedijk. De eerste stek bij Duikerdel leverde 133 baarzen op, de tweede nabij de Anna van Saksenstraat 171 stuks. Vervolgens werd er aan de Geestweg gevist waar de vangst wat lager uitviel dan verwacht, 213 stuks, dat is gemiddeld 4,3 stuks per deelnemer. Hier wist Piet de Vries een maatbaars van 23,2 cm binnen te halen, de enige van deze wedstrijd.

Piet de Vries

Piet de Vries

Vervolgens op naar de Mayersloot waar qua aantallen de klappen werden uitgedeeld. Er werd erg veel miniatuurbaars gevangen, waarbij een vergrootglas zeker geen overbodige luxe zou zijn. Het bleek ook de stek waar Henk Roos zijn talent flink etaleerde; hij ving er maar liefst 41. De stek leverde een totaal van 536 stuks op, gemiddeld 11. De laatste stek werd nabij winkelcentrum Broekerveiling gehouden. Daar werd redelijk gevangen, 287 stuks, maar met flinke verschillen per stek.
In een gezellige sfeer werd de prijsuitreiking en verloting in café De Schelvis gehouden. Henk Roos prolongeerde zijn titel met 58 punten.

201503 Henk met voorzitter van der Bliek

Sjaak van der Bliek (links) feliciteert winnaar Henk Roos

Tweede werd Eric Maes met 54 punten en derde Pieter Oostwouder met 53 punten.
201503 Nummer 2 Eric Maes

De korpsen: Henk Roos, Marcel Kok en Thom Groot van De Sander wonnen met 138 punten.
201503 Korps de Sander kampioen

Tweede met 135 punten Richard Pronk, Peter Posthumus en Gerrit de Wind van De Eendracht en derde Dirk Swart, Andre van Kleef en Anton Klaver van De Schele Posch met 121 punten. Piet de Vries ontvangt voor zijn maatbaars een pondje paling.
Alles bij elkaar kunnen we terugkijken op een zeer geslaagd Langedijker Kampioenschap nieuw stijl.

201503 Jannes 1

Jannes Diekema staat in het tussenklassement BOVEN Marcel Kok

Uitslag individueel

Pl.NaamKorpsVerenigingSteknummerPunten per stek    Totaal
stek 1stek 2stek 3stek 4stek 5baarzen
1Henk Roos9Edam 68834441658
2Eric Maest Voorntje331038161754
3Pieter Oostwouder1Geestmerambacht34511211253
4Gerrit de Wind6de Eendracht592724648
5Nico Pronk7de Eendracht163121312848
6Thom Groot9de Sander4253229645
7Paul Beerepoot5de Ringdijk4787222544
8Richard Pronk6de Eendracht23361019644
9Peter Posthumus6de Eendracht4419520843
10Anton Klaver2de Schele Posch38644151342
11Remco Heida3de Schele Posch712724640
12Dirk Swart2de Schele Posch15186131139
13Andre van Kleef2de Schele Posch29625111438
14Arjan Sanders5de Ringdijk1328914437
15Frank Melten3de Schele Posch2454711936
16Koos Zaal8de Sander1123881435
17Marcel Kok9de Sander32257111035
18Herman VosVislust Koedijk2721624134
19Jan AgenantAlkmaar eo1032518331
20Cor Hinkde Schele Posch4933317430
21Rien FaasseCastricum2223811630
22Jan de Jonge8de Sander4534161529
23Bert de Hond8de Sander264349929
24Nico Engel4de Schele Posch1841073226
25Hennie de BoerHVZ372645926
26Kees Hoogeboom4de Schele Posch4314114525
27Frans HogeterpHVZ144575324
28Chris Ootemande Schele Posch124401323
29Jannes Diekemade Sander432311322
30Dirk van den BoschAlkmaar eo2120116120
31Sjaak van der Bliek3de Schele Posch4152011220
32Hans Sevenhuijsen7de Eendracht3010310620
33Rob KaarsEdam 68175333519
34Nico Drost4de Schele Posch91348117
35Klaas MusmanKlokkeweel341248217
36Jacq Pater1Geestmerambacht360523616
37Klaas Posthumus7de Eendracht400427215
38Cees Sanders5de Ringdijk312514315
39Piet de Vriesde Dobber21045414
40Geert van Houdtde Dobber352115413
41Cor Hogeterpde Sander200024612
42Yvo Vlaar1Geestmerambacht121045212
43Nico Ootemande Schele Posch62234112
44Willi-Jan Kuijsde Goede Vangst482600311
45Paul SierkstraKlokkeweel392310410
46Mart Bakkerde Schele Posch46015309
47Ernst van Amersfoortde Sander28002259
48Robbert Hinkde Schele Posch50202318
49Willem Minkde Eendracht19001124
50Jan Bleekerde Eendracht25000000

Uitslag korpsen

Pl.VerenigingKorpsKorpsdeelnemers  stek 1stek 2stek 3stek 4stek 5Totaal
1de Sander 29Henk RoosMarcel KokThom Groot1012138122138
2de Eendracht 16Richard PronkPeter PosthumusGerrit de Wind1317226320135
3de Schele Posch 12Dirk SwartAndre van KleefAnton Klaver1314153938119
4de Schele Posch 23Remco HeidaFrank MeltenSjaak van der Bliek11814461796
5de Ringdijk5Cees SandersArjan SandersPaul Beerepoot122012401296
6de Sander 18Koos ZaalBert de HondJan de Jonge91013233893
7de Eendracht 27Nico PronkHans SevenhuijsenKlaas Posthumus41618291683
8Geestmerambacht1Pieter OostwouderYvo VlaarJacq Pater51017292081
9de Schele Posch 34Nico DrostNico EngelKees Hoogeboom6171225868

Kijk hier voor de tussenstand.